Mac’te Windows tabanlı uygulamalar çalıştırılabilir mi?

maxresdefault

Merhaba Apple Foni takipçileri. Yepyeni blog yazımıza hoşgeldiniz. Bu yazımızda sizlere MacBook eğitim serimize devam ediyoruz. Yeni yazımızda macOS işletim sistemli MacBook cihazlarında Windows tabanlı uygulamalar, eklentiler çalıştırılabilir mi? Mac – Windows ilişkisini kendi anlatım tarzımızda sizlere anlatacağız. Detaylar haberimizin geri kalanında…

teknik destek <

Mac’te Windows tabanlı uygulamalar çalıştırılabilir mi?

macOS işletim sistemli bilgisayarlarda Windows programları çalıştırılamaz fakat bu hiç bir zaman çalıştırılamayacağı anlamına gelmez. App Store ve diğer Mac bloglarında görebiliriz ki Windows tabanlı uygulamalar Mac’te çalışabilir. Peki bu nasıl olacak?

Windows tabanlı uygulamalar Mac’te nasıl çalışır?

MacBook’larda Windows tabanlı uygulamaların çalışabilmesi için bu işlemde aracı olan bir kaç program – eklenti mevcut. Fakat bu programların ne kadar güvenilir olduğu, bilgisayardan bilgi sızımı yapabilir mi, yapabilirse başımıza ne gibi sorunlar açabilir soruları aklımıza gelmiyor değil. Peki yapanlar var mı? Tabii ki, bu aracı programları kullanan insanlar mevcut.

Aracı programları AppStore’da Windows, mac kelimelerini aratarak ulaşmanız oldukça kolay. Buradan sizlere tam bir isim vererek programa yöneltmek istemediğimizden dolayı sadece başlığımızdaki konuyu sizlere açıklıyoruz.

Umarım blog yazımız sizlerin işine yarayacak ve sizlere yeni bilgiler katacaktır. Biz Apple Foni olarak eğitim setlerimize, yazılarımıza her geçen gün devam ediyoruz. Bizleri takip etmeyi unutmayın!

müşteri hizmetleri