İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Note 7 Apple’ın Hisselerini Tavan Yaptırdı

Samsung’un artık Note 7 üretmeyeceğini açıklaması ile birlikte bu durum Apple’a yaradı. Apple’ın hisseleri son 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

teknik destek

Samsung, uzun süredir teknoloji gündemini meşgul eden Galaxy Note 7 batarya sorunları yüzünden ilk olarak bütün Note 7’leri geri çağırarak değişim yapmıştı. Ancak değişim cihazlarının da patlamaya başlaması ile birlikte Note 7’nin fişini çekti. Samsung belki de Note 7 Plus adıyla bir cihaz çıkaracak.

Samsung’un bu hamlesi ile birlikte ortalık en yakın rakibi Apple’a kaldı. Belki de bu yıl Apple tarihinin en yüksek iPhone satışı gerçekleşecek. Apple hisseleri de son gelişmelerden olumlu etkilendi.

Bugün %2.3 artış gösteren hisseler 2015’ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Hisse başına 2.66 $ artışla 116.72$ seviyesine yükseldi. Samsung’tan paralarını alacak kullanıcıların çoğunun da iPhone alacağı düşünüldüğünde Apple bu yıl altın çağını yaşayacak diyebiliriz.

Apple’a rakip bir firma olsa da temennimiz Samsung’un böyle bir hataya bir daha düşmemesi yönünde. Umarız kullanıcılar bir daha patlayan telefonlarla karşılaşmazlar.

teknik destek