İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PanGu Jailbreak Aracının Kullanılması Sonrası Ortaya Çıkan Kritik Güvenlik Sorunu!

iOS 9.3.3-iOS 9.2 için Jailbreak aracını yayınlayan PanGu ekibinin başı bir süredir kullanıcıların raporladığı bu kritik sorundan dolayı ağrıyacak gibi duruyor. Cihazını son yayınlanan PanGu Jailbreak aracını kullanarak Jailbreak yapan kullanıcıların bir kısmı cihazlarında yer alan ve aktif olan bazı hesaplarına yetkisiz erişim olduğunu bildiriyorlar.

Kullanıcılardan gelen bu bildirimler oldukça kritik. Öyle ki banka hesaplarınızın, sosyal medya hesaplarızın yer aldığı iOS cihazınızda böyle bir şeyin olması tahribi büyük sorunları ortaya çıkartabilir. Tam da bu noktada kullanıcılardan gelen bildirimler Facebook, PayPal ve kredi kartı ve banka hesaplarına yetkisiz erişimlerin yapıldığı yönünde. Elbetteki kullanıcılar bunu havadan sallamıyorlar. Güvenlik önlemi olarak bu hizmetlerden kendilerine yetkisiz erişim bildirimi geldiğini belirtiyorlar.

Bu hileli erişim Tayvan, Vietnam, Pekin ya da Çin’den geliyor. Konunun ayyuka çıkması sonrası kimi ünlü hacker ve Jailbreak toplulukları PanGu ekibine destek oldular ve ekibe güvendiklerini Twitter’dan duyurdular. Ki PanGu ekibinin Jailbreak dünyasında hatrı sayılır bir yere sahip oldukları malum.

Bu noktada amacımız kesinlikle Jailbreak kullanıcıları korkutmak değil sadece önlemlerini almalarını her tweaki kullanmamalarını belirtmektir. Ne olursa olsun güvenliğiniz ve gizliliğiniz kesinlikle esas olan konudur.

Konuyla ilgili Twitter ve Reddit üzerinden açıklama yapan PanGu ekibi bu yetkisiz erişimlerin farkına vardıklarını ve en kısa zamanda bunun köküne inip bu sorunu yok edeceklerini belirttiler.

Bir yorum

  1. Abdullah Ebu Huzeyfe Abdullah Ebu Huzeyfe 1 Ağustos 2016

    Bende böyle birşey olmadı

Yorumlar kapatıldı.