Şimdi yükleniyor

Panoya kopyalandı ne demek telefonda nereye kopyalanıyor

Panoya kopyalandı ne demek telefonda nereye kopyalanıyor

Panoya kopyalandı ne demek telefonda nereye kopyalanıyor

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Huawei, Samsung Galaxy, Note, LG, Xiaomi veya iPhone panoya kopyalandı nedir ne demek istiyor? Video, fotoğrafı ya da SMS / WhatsApp mesaja basılı tuttuğumda panoya kopyalandı ne demek oluyor bu şekilde bir uyarı geliyor. Acaba cep telefonda nereye kopyalandı!

teknik destek

Panoya kopyalandı Android telefonlarda daha sık görülmekte. Hele birde önemli bir mesajı kopyalamak istediğinizde mesaj kaybolunca rahatsız edici bir durum ortaya çıkıyor. Çoğu buradaki anlamı ilk bakışta anlamıyor. Panoya kopyalandı nedir ve Panoya kopyalandı ne demek oluyor yazımızda kısa kısa örnekle bilgi vereceğiz.

Panoya kopyalandı WhatsApp, Facebook, Instagram ve fotoğraflarda gördüğünüzde bu kopyalanan içeriği nasıl göstereceğinizi ilgili formata göre göstereceğiz.

Kopyalanan format resim formatıysa bunu fotoğraf düzenleme veya fotoğrafların görünebileceği bir ortamda açmanız gerekiyor. Örnek resim ise WhatsApp veya resim uygulamasına girerek boş alana basılı tutun ve yapıştır seçeneğiyle ilgili içeriği görünüz. Kopyalanan mesaj veya görsel ise her ikisi içinde WhatsAppp kullanılabilir.

Panoya kopyalandı WhatsApp uygulamasında mesaj yazma bölümüne parmağınızla basılı tutun ve yapıştır yaparak ön belleğe alınan bilgiyi açınız.

Panoya-kopyalandi-ne-demek-telefonda-nereye-kopyalaniyor-2-1 Panoya kopyalandı ne demek telefonda nereye kopyalanıyor
Panoya kopyalandı ne demek telefonda nereye kopyalanıyor?

Pano kopyalandı ne demek?

Panoya kopyalandı ne demek oluyor? Bazı telefonların yanlış hatırlamıyorsam 10 veya 20′ ye kadar ön belleğe kopyalama özelliğine sahip. Telefon kapatılıp açıldığında veya ön bellek temizleyici bir uygulama kullanıldığında bunlar siliniyor. Yapılan tüm kopyalamalar cihaz ön belleğinde yer alır. Yani geçici kopyalama alanıdır. Bir nevi bu bilgisayarlarda RAM’ in işlevlerinden biri.

Kopyalanan yazı isterseniz editör aracılığıyla görüntülenebilir. Yani telefondaki not defterine girip yazma alanına parmağınızla basılı tutun ve yapıştır ile onaylayın.

Pano ön bellek silindi ise artık kopyalanan veriler silindi anlamına gelir. Biz bu özelliği örnek bir haber okurken ilginç bir yazıyı kopyalayıp bir yerde paylaşmak isteriz. İlgili yazının üstüne basılı tutup ilgili kısmı kopyalarız. Sonra paylaşım yapacağımız yerde paylaşım alanına basılı tutar ve yapıştırırız. Yani basit bir işlem ama pek teknolojik ile alakalı olmayan kullanıcılar bu durumu net kavramayabiliyor.

Panoya kopyaladı nereye kopyaladı?

Telefon geçici belleğine kopyalandı. Bunu görmek için yardımcı bir uygulamaya ihtiyacınız var. Not defteri alanı, sosyal paylaşım uygulamalarının paylaşım alanları ve WhatsApp uygulaması.

Kopyalanan yazı yani metin ise bir not defteri açınız ve not yazılan alana parmağınızla basılı tutunuz. Eğer daha önce kopyalanan bir şey varsa yapıştır şeklinde bir seçenek açılacaktır.

Panoya kopyalandı Instagram ve Panoya kopyalandı Facebook uyarılarında yine ilgili platformun paylaşma alanına basılı tutunuz ve yapıştıra tıklayın.

teknik destek