İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pokemon GO Oynarken İnternet Kullanımınızı Rahatlıkla Takip Edebilirsiniz

iOS cihazlar için şimdilik Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, Avustralya, Almanya ve İngiltere’de kullanıma sunulan Pokemon GO henüz ülkemizde kullanıma sunulmuş değil ancak daha önce sizinle paylaştığımız iOS için Pokemon GO indir başlıklı haberimizde oyunu iOS cihazınıza nasıl indirebileceğinize dair detayları paylaşmıştık. Bu konuda şanslı olduğunuzu söyleyelim 🙂

Yayınlandığı ilk günden bu yana ki bu kısa süre içerisinde gerçeklemiş durumda, tarihin en büyük mobil oyunu haline gelen Pokemon GO sürekli GPS bilgilerini çekiyor ve bu pilinizi ve internet kullanımınızı etkiliyor. Hal böyle olunca oyun için cihazınızı optimize etmeniz bir bakıma şart diyebiliriz. Elbetteki internet kullanımızı doğrudan düşürmeniz şimdilik yan uygulamalarla mümkün değil ama gerçek zamanlı olarak kullanım takibi yapabilmek mümkün. Bugün sizlerle Pokemon GO oynarken internet kullanımını nasıl anlık olarak takip edebilirsiniz bunu paylaşacağız.

Eğer ki aylık 4GB, 6 GB veya daha fazla mobil internete sahipseniz oyun sizin için sorun olmayacaktır. Ancak daha alt paketlerden birisine sahipseniz oyun gerçek anlamda internet kullanımınızı etkileyebilir. Bu tip durumlar için özel bir uygulama geliştirilmiş. Üstelik ücretsiz bir şekilde App Store’da yerini almış durumda.

Uygulamamızın adı DataMan. Uygulamayı buradan devam ederek veya aşağıdaki bağlantı üzerinden rahatlıkla indirebilirsiniz.

[appbox appstore id592962356]

DataMan ile gerçek zamanlı olarak internet kullanımınızı takip edebilir ve kullanımınız ayarladığınız limit miktarına yaklaştığı zaman uyarılırsınız. Uygulamayı Apple Watch üzerinden de kullanabiliyor olmanız takibi kolaylaştıran etmenler arasında yer alıyor. Ayrıca widget yeteneğinede sahip olan uygulamayı Bildirim Merkezi’ne ekleyerek oyun için de kullanımınızı görüntülemeniz mümkün. Pokemon GO maceranız durmaksızın, operatörünüzün size sunduğu paket dahilinde gerçek zamanlı takibinizi yaparak devam edebilirsiniz.

Ayrıca yarın Pokemon GO için pilinizi nasıl optimize edebileceğinizi ve böylelikle oyun için macera süresini nasıl arttırabileceğinizden bahsedeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin! 😉