İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Resmi Olarak Galaxy Note 7 Satışları Tüm Dünyada Durduruldu!

Samsung bugün resmi bir açıklama yaparak, devam eden Galaxy Note 7 güvenlik sorunlarını araştırmak için tüm dünyada satışların ve değişimlerin durdurulduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz hafta itibariyle çeşitli müşterilerden yenilenen, güvenli Galaxy Note 7’lerinde patladığı yönünde bilgiler gelmiş ve bu Samsung tarafından doğrulanmıştı. Cihazların sözde pilleri Samsung tarafından değiştirilmiş ve tüm testleri yapılarak yeniden piyasaya sürülmüştü ama bunun beklenildiği gibi olmadığı açık.

Çarşamba günü Baltimore Louisville uçuşunda Note 7 patladı ve Cumartesi günü Minnesota’da 13 yaşındaki küçük bir kızda yanıklara neden olan bir patlama meydana gelmişti. En sonunda da Kentucky’de bir adamın durduk yere Note 7’si alev almış ve adamın zehirlenmesine yol açmıştı.

Tüm bu vakalara Pazar günü Virginia ve Texas’da meydana gelen Galaxy Note 7 patlamalarının eklenmesinden hemen sonra Tayvan ve Güney Kore’deki patlamalarında eklenmesi işin tuzu biberi oldu. Sonuç olarak Note 7 adına halen daha hiçbir şeyin güvenli olmadığı da kanıtlanmış oldu.

Dün, ABD’deki önemli operatörler zaten Note 7 satışlarını durdurmayı planladıkları yönünde bilgi gelmişti. Ve sonuç olarak Samsung beklenen adımı attığı ve tüm Galaxy Note 7’lerin güvenli cihaz olsun olmasın doğrudan satışının ve cihaz değişiminin durdurulması yönünde bir karar aldı.

Samsung’a göre hali hazırda bir Note 7 kullanıcısıysanız kesinlikle cihazınızı kapatmalı ve onu kullanmayı bırakmalısınız. Üstelik cihazınız değişim cihazı yani güvenli Note 7 olsa da! Note 7’nin üretiminin durdurulduğunun da resmileştiğini söyleyelim.

Şu anda ABD’deki büyük operatörler Note 7 kullanıcılarının iade taleplerini iPhone 7 ile karşılıyorlar.