İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sadece iPhone’un Kamerasını Geliştirmek için 800 Kişi Çalışıyor

Talk show sunucusu Charlie Rose’un hazırladığı program kapsamında Apple’ın içine girildi ve şirketin şimdiye kadar konuşulmayan ve bilinmeyen pek çok yönü için detaylar insanlarla paylaşılmaya başlandı. Apple’ın yeni uygulamaya başladığı Roze Altın renk seçeneği dahil olmak üzere, Apple’ın vergi politikaları, güvenlik uygulamaları ve daha pek çok konu şirket yetkilileri ile doğrudan yapılan röportajlarla ortaya konuldu.

Dikkat çeken detay ise Apple’ın sadece iPhone’un kamerasının geliştirilmesi için 800 kişiyi çalıştırıyor olması oldu. Özel olarak kurulan bu kamera geliştirme ekibi sadece kamera üzerine çalışıyorlar. Bu etkileyici detayın asıl sebebi olarak ise Apple’ın kameraya önem vermesi olarak gösteriliyor.

Apple’ın iPhone kamerası ayrı ayrı 200 parçadan oluşuyor ve Apple’ın tasarım laboratuvarında bu parçaların farklı şekillerde ve yapılarda çeşitli test koşullarına tabi tutularak dizayn edildiği bir diğer dikkat çeken detay. Kameraların özel testlerden geçmesi ise bir diğer dikkat çeken detay. Şöyle ki onlarca obje kullanılarak, farklı ortamlarda ve koşullarda yüzlerce çalışan tarafından bu testler yapılıyor.

Bir resimi çekmek için iPhone kamerasının 24 milyardan fazla işlem yaptığını söyleyen şirket yetkilisi bunun gerçek bir rakam olduğunun altını çiziyor. Şirket yetkilisi röportajda mikro-süspansiyon hakkında da demo bir sunum yapıyor. El titremeleri karşısında sundukları teknolojinin önem arz eden detaylarını röportajda paylaşıyor.

Röportaja aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz;