İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung, AirPods Benzeri Bir Kablosuz Kulaklık Üzerinde Çalışıyor

Samsung, bu yıl tanıtacağı Galaxy S8 akıllı telefonuyla birlikte tanıtmak için Apple’ın son derece iyi olarak kabul edilmiş AirPods’larından ilham almayı planlıyor gibi görünüyor.

teknik destek

Daha önce de söylendiği gibi Samsung’un 3.5 mm kulaklık jakını Galaxy S8’den çıkarması gündemde. Hal böyle olunca Apple’ın W1 çipine sahip AirPods kablosuz kulaklığın popülaritesini kucaklayacak gibi görünüyor.

Her şeyde olduğu gibi, Samsung’un görsel ürün tasarımı ve AirPods’ların W1 çipi sayesinde nasıl çalıştığı ile Apple’ın ürettiği şeyleri doğrudan kopyalamaya çalışıp çalışmadığını tahmin etmek güç. Ancak Apple’ın üst düzey Ar-Ge’si ile ortaya konulmuş olan bu çipi tasarlamak o kadar kolay değil. Hele ki bu çipin iOS sistemine karşı olan adaptasyonunu sağlamak neredeyse imkansız.

Samsung, Haziran 2016’dan bu yana Gear IconX formunda kendi kablosuz kulaklıklarına zaten sahip. 450-600 TL civarında bir fiyat ile satın alına bilen bu kablosuz kulaklık Apple’ın AirPods ile sunduklarını kesinlikle sunamıyor.

Samsung ve diğer şirketler tarafından Apple’ın AirPods’larına benzeyen bir kulaklığın tasarlanması ve piyasaya sürülmesi büyük bir sürpriz olmamakla birlikte, asıl olay Samsung’un benzersiz bir şekilde tasarlanmış bir ürünü piyasaya sürüp sürmeyeceğine inanmak olacak. Kendi bakış açısı mı olur yoksa sadece Apple’ın peşinden mi gider bunu zamanla göreceğiz.

teknik destek