Samsung Galaxy Note 8 ve iPhone 8 Plus DxO Labs Kamera Testinde!

iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8, fotoğraf çekiminde iPhone 8 Plus’dan daha başarılı ancak video kaydında Apple’ın akıllı telefonu kadar başarılı değil. Bunu, Dxo Labs tarafından yapılan en sonki kapsamlı kamera testine bakarak söylemek mümkün.

teknik destek

note-8-kamera testi

Testi yapan uzmanlar, Samsung’un akıllı telefonunu “olağanüstü” bir fotoğraf kamerası olarak nitelendiriyorlar. Note 8, testten iPhone 8 Plus gibi 100 puan üzerinden 94 puan aldı ancak daha iyi yakınlaştırma, fotoğrafta daha az bozulma, fotoğrafta ayrıntıyı koruma, daha hızlı ve doğru odaklama yönleri ile öne çıktı.

Galaxy Note 8, Samsung’un çift kameralı akıllı telefon dünyasına ilk girişi ve büyük bir başarı elde ederek bugüne kadar test edilen herhangi tüm akıllı telefonlardan daha iyi yakınlaştırma/zoom yapabiliyor.

iPhone 8 Plus ve Note 8 Bokeh Efekti

Genel olarak Note 8, DxOMark testinden 94 puan aldı. Site tarafından daha önce test edilen ve en iyi kameraya sahip akıllı telefon olarak adlandırılan Apple’ın iPhone 8 Plus’ın liderliğine ortak oldu. Note 8’in düşük ışıkta fotoğraf çekebilme konusunda iPhone 8 Plus’tan daha iyi olduğu ortaya çıktı. Note 8’in HDR modu ile kimi zaman nesnelerin, objelerin netlik kazanmasında sorunlar meydana geliyor olsa da daha az bozulma ve daha fazla ayrıntı ile görüntü yakalayabildiği ortaya çıktı.

Video kaydı açısından Note 8, daha hızlı yakınlaştırma, hızlı ve kararlı otomatik odaklama, daha iyi gürültü azaltma, beyaz dengesi ve renk sunumu ile iyi pozlama sunmakla dikkat çekti. Bununla birlikte, Note 8, Apple’ın iPhone 8 Plus’ının video performansının gerisinde kaldı. Note 8’in video kaydı skoru 84 olarak belirlendi. Buna karşılık iPhone 8 Plus aynı testten 89 puan almayı başardı.

Note 8 ve iPhone 8 Plus Yakınlaştırma

DxO, 10.000’in üzerinde kameranın, objektifin ve cep telefonunun görüntü ve video kalitesini analiz ettiğini ve yaptıkları testlerin genel olarak endüstri içinde saygı gördüğünü söylüyor. Şirket ayrıca, bir iPhone’un lightning konektörüne bağlanabilen DxO ONE kamerası gibi bazı ürünlerin satışını da yapıyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.