Samsung Galaxy S7 iPhone’un Live Photos Benzeri Özelliğe Sahip Olacak

Apple-Live-Photos

Samsung yakın gelecekte, yeni amiral gemisi Galaxy S7’yi tanıtacak. Raporlar Samsung’un yeni amiral gemisinde Apple’dan esinlendiği bir özelliğe yer vereceği iddia ediliyor.

teknik destek <

Android Geeks tarafından yayınlanan bir rapora göre, Galaxy S7 “Vivid Photo” ve aynı zamanda “Zamansız Fotoğraf” adında Apple’ın Live Photos özelliğine benzer bir özellik ile övünecek. Elbette ki bu raporlar sadece kaynaklara dayalı iddialardan ibaret ve kesinlikleri hakkında hiçbir onay mevcut değil.

Raporda, kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Güney Koreli telefon üreticinin yazılım mühendisleri bu yıl Galaxy S7 ile Live Photos benzeri bir özelliği test ettikleri vurgulanıyor.

Özellik, ses kaydı olmaksızın resim formatında kısa videolar çekiyor. Tıpkı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta yer alan Live Photos özelliği gibi. Samsung bu özellik ile hareketli/dinamik fotoğrafları direk GIF’e dönüştürerek sosyal medyada paylaşılabilmesine olanak sağlayabilir. Ancak raporda Vivid özelliğinin Galaxy S7 ile hazır olmayacağını belirten bir detaya da sahip. Rapora göre Galaxy S7’nin tanıtılmasının ardından bu özellik ek güncelleme ile verilecek.

Bu aslında Samsung’un ilk Apple’dan esinlenmesi örneği değil. Daha önce de Samsung amiral gemilerinde Apple’ın benzeri yeniliklere yer vermişti. Aynı zamanda daha önceki raporlarda Samsung’un Galaxy S7’de 3D Touch benzeri bir özelliğe de yer verebileceği iddia ediliyordu.

müşteri hizmetleri