İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’ye Daha Yakından Bakalım

Samsung bugün Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge‘yi tanıttı. Tanıtılan modellerin aslen Apple’ın mevcut iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a rakip telefonlar olduklarını ve Samsung‘un bazı özellikler konusunda Apple’dan alıntılar yaptığını belirtelim.

Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’ye göre ufak tasarımsal değişikliklere gitmiş. Ancak yeni eklenen özellikleri ile Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin önceki Galaxy serilerine göre ön plana çıktıklarını belirtelim.

Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ta su geçirmemezlik özelliğine yer vermemiş olsa da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta bunu değiştirmeyi planladığını belirtelim.

Ayrıca, Samsung’un 5.5 inç ekran boyutu ile gelen Galaxy S7 Edge’nin ekran boyutunun iPhone 6s Plus’a karşın 5.5 inçte sınırlandığını belirtelim. Galaxy S7’nin 5.1-inç Quad HD Super AMOLED ekran ile geldiğini söyleyelim. Samsung’un en büyük farklılık olarak üzerinde durduğu özelliklerden birisi de ekranda her an zaman ve tarih gibi bilgilerin gösteriliyor olması.

Kaputun altında, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge‘nin 2.4 GHz hızında çalışan kendi özel ARM çekirdeklerinden faydalanmak için şirketin ilk yonga seti olan bir okta-core Exynos 8890 işlemcinin yer aldığını belirtelim. Bazı pazarlarda Samsung’un telefonlarında 2.15 GHz hızında Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcisini kullanacağını da belirtelim. Samsung herhangi bir ısınma sorununu önlemek için özel bir soğutma sistemini de Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de kullanmış. Geliştirilen özel bir soğutma sıvısı, cihazın sıcaklığını en iyi şekilde kontrol altında tutmak için görev alacak diyebiliriz. Cihazların diğer özelliklerine de genel olarak bakacak olursal, bir parmak izi okuyucusunun, LPDDR4 4GB RAM’in, kalp hızı sensörünün, Samsung Pay desteğinin, dahili 32 ve 64 GB depolama seçeneklerinin ve microSD kart yuvasının cihazlarda bulunduğunu belirtelim.

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de 1.4u piksel, OIS ve geniş f / 1.7 diyaframlı 12 megapikselli ikili bir kamera kullanmış. Bu genellikle günümüzde DSLR cihazlarda bulunan bir teknoloji. Galaxy S7 düşük ışık koşullarında son derece mükemmel sonuçlar verebiliyor. Samsung sunum sırasında Galaxy S7 ile iPhone 6s Plus’ın kamerasını da kıyasladı. Samsung ayrıca Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta sunduğu Live Photos özelliğine benzer bir özelliği de tanıttı. Ayrıca telefonların f / 1.7 diyafram ile bir 5 megapiksel ön kameraya sahip olduklarını belirtelim.

Yazılım tarafında, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge geliştirilmiş arayüzle birlikte ve Android Marshmallow 6.0.1 ile geliyorlar.

Galaxy S7 Edge son derece büyük, 3.600 mAh batarya ile geliyor ve bu onu iPhone 6s Plus’ın bataryasına kıyasla oldukça ileride kılıyor. Galaxy S7 ise 3.000 mAh batarya ile geliyor. Ayrıca telefonlarda kablosuz ve hızlı şarj özelliği de yer alıyor.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin 11 Mart’tan itibaren önemli pazarlarda satışa sunulacağını belirtelim.