İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Galaxy S8 ile Apple’a Karşı Viv Kozunu Kullanacak!

Pazar günü yapılan açıklamaya göre, Samsung yeni satın aldığı dijital asistan Viv’i Galaxy S8’de kullanmaya hazırlanıyor. Viv Dag Kittlaus Apple’ın Siri’sinin eş yapımcılarının kurduğu bir firma. Samsung böylece sadece Siri’ye değil Google Assistant gibi pek çok rakibine karşı rekabet gösterebilecek.

teknik destek

Samsung tarafından geçtiğimiz ay satın alınan Viv şu anda Galaxy S8’e odkalı bir şekilde çalışma yapıyor. Reuters’ın haberine göre Samsung Viv’i sadece Galaxy S8’e değil çeşitli ev aletleri ve giyilebilir cihazlarına getirmeyi planlıyor.

Samsung’un dijital asistan ile gelirlerini arttırmayı hedeflediği öngörülüyor. Kullanıcı ilgisini Viv ile cezbetmeyi hedefleyen şirketin planının tutup tutmayacağını zamanla göreceğiz. Her ne kadar dijital asistan konusunda Samsung geç kalmış olsa da bunu telafi edebilmesi mümkün.

Viv’e ait basit bir demo gösterimi;

Elbetteki Samsung’a karşı rakiplerde boş durmuyorlar. Apple’ın Siri için en yeni hedefi zaten oturmuş olan dijital asistanının konuşmasını bir insan konuşması doğallığına getirmek. Yani her hali ile rekabetin dijital asistanlar üzerine bugünlerde kızıştığını söyleyebiliriz.

teknik destek