Samsung iPhone X Kullanan Marka Elçisine Dava Açtı!

samsung-iphone-x-kullanan-marka-elcisine-dava-acti

Güney Korel Samsung anlaşma yaptığı marka elçisine milyon dolarlık dava açtı. İşte Samsung’un marka elçisini dava etme nedeni. 

teknik destek

Android işletim sistemi denilince akla gelen ilk markalardan birisi olan Samsung, duyulmadık bir davayla gündeme geldi. Daha önce Apple’a karşı açtığı davalarla gündeme gelen Samsung bu kez kendi marka elçisini dava etti. 

Pek çok markanın kendi ürünlerini kullanması için ünlülerle çeşitli reklam anlaşmaları yaptığı biliniyor. Firmalar bu sayede ünlü kişilerin popülerliğini kullanarak ürünlerini öne çıkartıyor. Sonuç itibariyle ciddi ödemelerin yapıldığı anlaşmalarda markalar kişinin kesinlikle bir başka markayı kullanmasını istemiyor. 

Söylenenlere göre Samsung Rusya’da ünlü televizyon sunucusu ve gazeteci Ksenia Sobchak ile bir marka elçiliği anlaşması yapmış. Davaya konu olansa Ksenia Sobchak’ın kısa bir süre önce bir katıldığı bir televizyon programında iPhone X kullanılırken yakalanması. Haberimizin sonunda da görüntülenebilecek olan video Sobchak’a pahalıya patlayacak gibi görünüyor.

1.6 Milyon Dolarlık Hata!

Gelen bilgilere göre Samsung marka elçisine 1.6 milyon dolarlık bir dava açtı. Videoya bakıldığında yüzde 100 haklı görülen Samsung’un davayı kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Firmaların anlaştığı marka elçilerinin dikkat etmesi gereken bu durum bazen gözden kaçsa da markalar bu durumu affetmiyor. 

müşteri hizmetleri