İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Müşterisinin %34’ü Bir Daha Samsung’u Tercih Etmeyeceğini Söylüyor!

Çeyrek kazançlarını açıklayan Samsung öngörüleri yenmeyi ve Note 7 fiyaskosuna rağmen kar etmeyi başardığını duyurdu. Bu iyi haber. Kötü haber ise Samsung uzun vadede büyük bir yıkım yaşayacağı yönünde. Güney Koreli şirketin son atılımı olan Galaxy Note 7, şirketin yaptığı büyük hata sebebi ile adeta kullanıcılara zarar veren birer bombaya dönüşmüştü. Tüm dünyada, yaklaşık 2.5 milyon Note 7’yi geri çağıran şirketin zaten başka yapabileceği bir şey de yoktu.

teknik destek

Şirket görünüşte hızlı hareket ederek kusurlu telefonların yenilenmesi ve kullanıcıların elindeki patlayan Note 7’lerin güvenli Note 7’ye dönüştürülmesi için büyük mücadele verdi ama haberlerin yine de hiç de iyi olmadığını söyleyebiliriz.

Branding Brand’ın yaptığı online anket ile Samsung’un Galaxy Note 7 fiyaskosu ile ne denli bir darbe alacağı net bir şekilde görülüyor. Anket ABD’de yaşayan ve mevcut cep telefonu Samsung olan kullanıcılar üzerine gerçekleştirilmiş. 1.000’den fazla kullanıcının katılım sağladığı anketten çıkan sonuç ise beklenildiği gibi. Güvenini kaybeden %34’lük kesim bir daha kesinlikle herhangi bir Samsung marka telefon almayacağını söylüyor.

Ankette dikkat çeken detay ise %51’lik bir kesimin başka bir marka Android telefon üreticisini tercih edeceği. Ancak bu %34’lük kesim Android ekosistemini bırakıp bunun yerine iPhone satın almayı planladığını söylüyor.

müşteri hizmetleri