İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung, Note 7 Vakası Sonrası Videolu Mesaj Yayınlayarak Müşterilerinden Özür Diledi

Samsung doğrudan müşterilerine hitap etmek için alışılmadık bir adım atarak videolu mesaj yayınladı. Patlayan Galaxy Note 7’ler sonrası sıkıntıya giren şirketin attığı bu adımın aslında içinde bulunduğu durumu gözler önüne seriyor diyebiliriz.

teknik destek

Videoda Samsung Amerika başkanı ve COO Tim Baxter yer alıyor ve doğrudan hata yaptıklarını kabul ederek, cihazlarının mükemmellik standartlarına uygun olmadığını itiraf ediyor.

Tim Baxter’in açıklaması;

Özellikle bizzat bu sorundan etkilenenleriniz için özür dileriz. Samsung ailesinin en sadık müşterileri, sizin tutkulu sevginiz ve sabrınız için teşekkür ederiz. Biz güvenliğiniz ile ilgili endişelerinizi ciddiye alıyoruz ve sorunu gidermek için çalışıyoruz. Biz, benzeri görülmemiş bu sorunun çözülmesi için taşıyıcı ortaklarımız, tedarikçilerimiz ile olağanüstü işbirliği içerisindeyiz. Tüketici güvenini geri kazanmak için Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Ürünler Güvenlik Komisyonu ile birlikte çalışıyoruz. Note 7’nin pilindeki sorundan haberdar olduğumuz ilk andan itibaren küresel bir yönerge yayınladı. Hızlı ve anlamlı bir başlangıç yaptık ve 130.000’den fazla satılan Note 7’yi geri almayı başardık. Piyasadaki diğer Note 7’lerin geri alınmasını sağlamak için düzeltici adımlar uygulamaya devam edeceğiz. Açık olmak gerekirse, yeni pili ile Note 7 güvenlidir. Pil sorunu yeni Note 7’lerde giderilmiştir. Ve bu bulgu, tanınmış bağımsız lityum-iyon pil uzmanları tarafından teyit edilmiştir. Sevgili Note 7 sahipleri, lütfen cihazınızı kapatın ve bize geri teslim edin.

Videolu mesaja buradan devam ederek erişebilirsiniz.

Samsung’un şimdiye kadar Note 7 ile 55 kayıtlı hafif vaka ve 26 yanık vakalarına neden olduğunu da söyleyelim. Değiştirilmemiş Galaxy Note 7’lerin çok tehlikeli olduğunu da tekrardan söyleyelim. Türkiye’de de bir Note 7’nin patladığını ve bunun kayıt altına alındığını söyleyerek konuyu ciddiye almanızı özellikle belirtiyoruz.

müşteri hizmetleri