İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Patlama Riski Olduğunu Düşünerek Satılan Tüm Galaxy Note 7’leri Geri Topluyor!

Şimdiye kadar benzeri görülmemiş bir adım atan Samsung, şimdiye kadar satılan tüm Galaxy Note 7’leri geri toplama kararı aldı! Şirket Galaxy Note 7’lerin ne zaman satındığına veya durumuna bakmaksızın şimdiye kadar satılan tüm Note 7’leri geri alıp yerine yenisini verecek.

teknik destek

Şirketin böyle bir adım atmasının nedeni ise potansiyel olarak patlama riskli pille gelen Galaxy Note 7’lerin olmasından kaynaklanıyor. Son 1-1.5 haftadır peş peşe patlayan ve insan hayatını ciddi anlamda tehlikeye atan gelişmelerin ardından, Samsung’un zora girdiğini söyleyebiliriz.

Küresel pazarda geri çağırma olmasına rağmen Samsung yine de bu konuda çok genel konuşmuyor. Bu sebeple konu kimi kullanıcılar tarafından bilinmiyor. Şimdiye kadar resmi kayıtlara göre 35 müşterinin Note 7’sinin patladığı düşünüldüğünde sorunun ciddi olduğunu anlamak gerekiyor.

1 Eylül itibariyle Galaxy Note 7 satışlarını durduran şirketin cihazından uzak durmak gerekiyor. En azından bir süre daha.  Samsung’un darboğaza girmesi, yeni siparişler almamasının sebebi ile muhtemelen üretim hattından kaynaklanıyor. Üretimi yapılan tüm Note 7’ler ek kontrollerden geçiriliyor. Bu sebeple siparişlerin ulaşması ve satış sürecinin gecikmesi gündemde. Samsung gibi bir şirketin böylesi basit bir hatayla ve ciddi sonuçlar doğuracak hatalar yapması ise gerçekten şaşkınlık yaratıcı!

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

teknik destek