Shazam, Apple’a Geçti!

Shazam, Apple’a Geçti!

Avrupa Birliği Komisyonu sonunda Apple’ın Shazam’ı satın alma işlemini onayladı. Shazam artık resmi olarak Apple çatısı altına girdi.

teknik destek

Apple, Shazam’ı aldığını 2017’nin Aralık ayında aldığını duyurmuştu fakat satın alma işleminin rekabetin önüne geçen bir satın alım olmadığının belirlenmesi ve Apple Music’i haksız şekilde yükseltip yükseltmeyeceği ile ilgili karar alınması için AB tarafından soruşturma başlatılmıştı. Apple, satın almanın onaylanması için AB onayını bekledi.

Onayın alınacağına kesin gözüyle bakılıyordu ve AB Komisyonu’ndan beklenen onay alındı. Apple, resmen başarılı müzik tanıma servisini satın aldı. AB Komisyonu, satın alma işleminin rekabete etki etmediği kararına ulaştı.

Senelerdir Apple, Siri üzerinden Shazam’ın teknolojisini lisanslı olarak kullanıyordu. Siri’ye bir şarkı çaldığı sırada “Hangi şarkı çalıyor?” sorusunu yönelttiğinizde Siri, Shazam üzerinden size sonucu aktarıyordu.

Apple, müzik tanıma servisini nasıl kullanacağını açıklamadı. Fakat Apple Music ile entegre bir şekilde çalışması bekleniyor. Bakalım, Apple’ın Shazam projesi nereye varacak?

müşteri hizmetleri