Sızdırılan Bir iOS 11 Özelliği İnsanları Korkuttu!

iOS 11

WWDC 2017‘de yani 5 Haziran’da tanıtılacak ve ilk olarak test amaçlı geliştiricilerin kullanımına sunulacak olan iOS 11‘le ilgili bir özellik sızdırılmış olabilir. Tam da bu noktada, bahsi geçen bu iOS 11 özelliğinin insanları memnun etmekten öte korkuttu desek yanlış olmayacaktır.

teknik destek

Şu anda, Twitter’da, iOS 11’de yer alacak olan bir iMessage özelliğinden söz ediliyor ve bu özelliği tam olarak Snapchat ve diğer mesajlaşma servislerinde gördüğümüz, “Ekran Görüntüsü Alındı Uyarısı” benzeri bir özellik olacağı belirtiliyor. Yani iMessage ile sohbet ettiğiniz kişi ile olan sohbetinizin ekran görüntüsünü aldığınızda karşı tarafa bu bildirilecek.

İnsanların gizliliği ve güvenliği arttırmayı hedefleyen bir özellikten korkmalarının nedenini ise kestirmek zor. Zaten popüler bir uygulama olan Snapchat ile alışkın olunan bir özelliğin iMessage’a gelecek olmasının altında başka sebepler aramaya gerek yok.

Elbetteki hakkında konuşulan ve iMessage’ın bir parçası olan bu özellik Apple tarafından doğrulanmadı. Yani Apple’ın böyle bir özelliğe iOS 11’de yer verip vermeyeceği dahi bilinmiyorken Twitter’dan bu kadar çok insanın gösterdiği tepkinin yersiz kaldığını söyleyebiliriz. iOS kullanıcılarını ayağa kaldıran bu özelliğin iddia sahibi ise Jay Way adlı bir vlogger.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.