İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Spam iMessage’lar Nasıl Engellenir?

Sosyal ağlardan dolayı artık bir çok insanın telefon numarasını öğrenmek kolaylaştı. Sosyal ağların yan etkisi olarak zaman zaman spam mesajlar alıyor olabilirsiniz.

teknik destek

Bu mesajlar sizi sürekli linklere yönlendirmeye çalışarak hem reklam yapılmasını sağlarlar hem de kişisel bilgilerinizi çalmak adına çeşitli zaafiyetler ararlar. Siz de bu mesajlardan sıkıldıysanız yazımız tam size göre.

img_0031

Tanımadığınız yada mesaj atmasına izin vermediğiniz kişiler (kurum da olabilir) size indirimli markaların reklamını yapsın mesajlar atıyorsa kesinlikle onlara kişisel bilgi vermemelisiniz. Eğer mesajın Apple’dan yada bankalardan geldiği belirtiliyor ve şifre değiştirmeniz isteniyorsa bu mesajlara kesinlikle itibar etmeyin. Sözkonusu kuruluşlar sizlere mesaj göndererek şifre değişimi talep etmezler.

img_0029

Spam mesajlara karşı yapabileceğiniz en kolay şey telefonunuzda kayıtlı olmayan kişilerden gelen İletileri filtrelemektir. Ayarlar> Mesajlar bölümüne giderek Bilinmeyenleri Filtreleme özelliğini aktif edin. Böylece bu kişilerden gelen mesajlar tüm iMesajlar ayrı bir klasörde toplanacak.

Belirli bir göndereni engellemek için spam mesajını açın. Ayrıntılar> Bilgi> Bu Arayan’ı engelle’ye dokunun, ardından engellemeyi onaylayın. Spam göndereni bildirmek için, spam mesajının altında mavi bir Rapor seçeneğini görürsünüz. Gelen mesajı Apple’a rapor ederek mesajların engellenmesini yada iMessage servisini kullanmasını önleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri