Tim Cook: “Facebook, Kullanıcı Verileri Daha İyi Korunmalıydı”

timcook

Son zamanlarda Facebook’un kullanıcılara ilişkin verileri sattığı iddiasıyla sosyal medya pazarı ile ilgili bir açıklamada Apple’ın CEO’su Tim Cook‘tan geldi.

teknik destek <

Kısa süre önce 50 milyona aşkın Facebook kullanıcı verisinin Cambridge Analytica‘ya izinsiz olarak verilmesi üzerine tartışmalar devam ederken, konu hakkında yeni bir açıklama ise son zamanlarda iPhone X ile gündeme oturan Apple‘ın CEO’su Tim Cook’dan geldi.

Tim Cook, hedefi kapalı vurdu!

Dünyanın her yerinde çok hızlı bir şekilde yaygınlaşan  ‘#deletefacebook‘ olayı kısa süre önce Elon Musk‘ın desteğiyle beraber adeta bir savaş haline geldi. Çin’de katılmış olduğu Çin Geliştiriciler Konferansı’nda açıklama yapan Tim Cook, şu sözleri söyledi:

“Dünyanın birçok farklı ülkesinden kullanıcılar, belki de ne amaçlarla kullanılacağını bilmeden verilerini emanet ediyorlar. Biz de bir gün olmaması gereken bir şey olacağından ve tüm bu kitlenin küstürüleceğinden oldukça endişeliyiz. Oldukça üzüntü vericidir ki bu tür hayal kırıklıkları tarih içinde birden fazla kez yaşandı.”

Tim Cook, aslında hedefi çok net bir şekilde belirtmese bile ‘beni bu toplara sokmayın’ demeden çok zeki ve mükemmel bir gönderme yapmış gibi duruyor. Yinede Facebook’un büyük bir kale olduğunu ve bu kaleyi hem dış hem içten yıkmaya çalışacak çok rakip olacaktır. Bakalım Facebook ne yapacak? Bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. iCloud skandalını çok çabuk unuttu tim bey milletin açık seçik tüm fotoları internette şu an iCloud sayesinde

Comments are closed.