Şimdi yükleniyor

WhatsApp izinsiz gruba ekleme engeli geliyor

WhatsApp gruba ekleme engeli

WhatsApp izinsiz gruba ekleme engeli geliyor

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Whatsapp gruba ekleme engelleme için yeni özellik çıkmaya hazırlanıyor. Artık birisi sizi istemediğiniz gruba ekleyemeyecek.

teknik destek

Whatsapp izinsiz gruba ekleme engeli geliyor. Rehberde olmayan bir numara tarafından veya istenmeyen biri tarafından zorla gruba eklenme olayı tarihe karışıyor. Whatsapp’ın açıkladığı yeni özellik ile birlikte bu tip olaylar son bulacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre 3 güvenlik seçeneği ile izinsiz gruba eklenme olayı bitecek.

WhatsApp gruba eklenme seçenekleri

Artık bir kullanıcı sizi gruba eklemek istediğinde hesabınızdaki gizlilik ayarları devreye girecek. Daha önceden seçmiş olduğunuz; “hiç kimse” “kişilerim” veya “herkes” seçenekleriyle kimlerin sizi gruba dahil etmesine izin verdiğinizi belirlemiş olacaksınız.

3 Gün için özel davetiye

Eğer birisi sizi grubuna dahil etmek istemesine rağmen güvenlik ayarlarınız buna müsaade etmiyorsa, Whatsapp tarafından size 3 gün için geçerli özel bir davetiye kodu gelecek. Bu daveti kabul etmemeniz halinde size gönderilen gruba katılma teklifi sonlandırılacak.

screenshot.1131222992 WhatsApp izinsiz gruba ekleme engeli geliyor
WhatsApp izinsiz gruba ekleme engeli geliyor

Yeni gizlilik ayarları

Yeni gizlilik ayarlarını aktive etmek için telefonunuzun “ayarlar” kısmından “hesap” sekmesine tıklayın. Buradan sırasıyla “Gizlilik” ve “Gruplar” seçeneklerine tıklayarak grup ayarlarına gidin. Karşınıza 3 seçenek çıkacak. “Hiç kimse” seçeneğini seçerseniz size gelecek olan tüm gruba katılma teklifleri otomatik olarak reddedilecek.

“Kişilerim” seçeneğini seçmeniz halinde sadece kişi listenizde bulunan insanlar sizi gruba ekleme hakkına sahip olacak. “Herkes” seçeneğini seçmeniz halinde Whatsapp profilinizi her isteyen kişi istediği gruba ekleyebilecek. Ancak “Hiç kimse” seçeneğini seçseniz dahi birinin sizi gruba eklemek istemesi halinde 3 günlük özel davetiyeniz size gönderilecek

teknik destek