Şimdi yükleniyor

Yeni iPhone 7 ve 7 Plus Çizimleri Sızdırıldı! Sadece 5.5 inç Modelde Çift Arka Kamera Yer Alıyor

iPhone7

Yeni iPhone 7 ve 7 Plus Çizimleri Sızdırıldı! Sadece 5.5 inç Modelde Çift Arka Kamera Yer Alıyor

Son Güncelleme tarihi 12 Mayıs 2016 by

teknik destek

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (Pro)’nun tanıtılmasına dört aydan az bir süre kaldı. Sürecin giderek azalması ile artık büyük sızıntılarda başlamış durumda. Bugün de en yeni iPhone 7 ve 7 Plus’a ait çizimler sızdırıldı. Apple’ın heriki modelde de 3.5 mm kulaklık girişini kaldırdığı görülüyor. Arka kamera lensleri etrafında yer alan metal halkanın kaldırıldığı ancak kameraların yine çıkıntılı olacağı görülüyor.

iPhone-7-Cizimi Yeni iPhone 7 ve 7 Plus Çizimleri Sızdırıldı! Sadece 5.5 inç Modelde Çift Arka Kamera Yer Alıyor

iPhone 7

iPhone-7-Plus-Cizimi Yeni iPhone 7 ve 7 Plus Çizimleri Sızdırıldı! Sadece 5.5 inç Modelde Çift Arka Kamera Yer Alıyor

iPhone 7 Plus (Pro)

Apple’ın özellikle iPhone 7 Plus’a odaklandığı görülüyor. Çift arka kamera ve Smart Connector’ün bu iPhone modelinde kullanılmasının planlandığı dikkat çekiyor. Bu da iPhone 7’nin sade özelliklerle, iPhone 7 Plus’ın üst seviye özelliklerle geleceğini söyleyebiliriz. iPhone 7 ve 7 Plus’ın önceki 6s ve 6s Plus’la benzer boyutlarda olduğu, yani 4.7 inç ve 5.5 inç ekran boyutunun korunacağını açık.

Genel olarak kasa yapısının ise iPhone 6s ve 6s Plus benzeri olacağı açık. Apple’ın 2017 yılında OLED ekran tabanlı iPhone modellerinin de piyasaya sürmeyi planladığı raporlarlada desteklenmeye başlandı. Yine de son anda ne gibi değişiklikler olacağı net değil. Bu çizimlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını, sadece birer sızıntı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Güncelleme: Tasarım ile ilgili 3D video yayınlandı 

teknik destek