İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Nesil MacBook Pro Modelleri Yolda!

Touch Bar‘ı ile birlikte MacBook Pro çok değil sadece dört ay önce başlatılmış olsa da, Apple’ın yeni nesil modeller üzerinde çalışmalar yaptığı macOS 10.12.4 beta sürümünde keşfedilmiş durumda.

teknik destek

macOS Sierra 10.12.4 beta sürümünün kaynak kodlarının arasında, mevcut MacBook Pro modeline hiç uymayan ancak mevcut 13 inç ve 15 inç MacBook Pro modelleriyle aynı işlemci güç yönetimini kullanan bir üçlü anakart tanımlayıcısı ortaya çıkartıldı. Bu anakart tanımlayıcısı önceki macOS Sierra sürümlerinde mevcut değil.

Yeni nesil MacBook Pro modellerinde, büyük olasılıkla Intel’in en yeni nesil Kaby Lake işlemcileri yer alacak. Bunun anlamı ise, Apple’ın her zaman yaptığı gibi, yeni nesil cihazı ile performansı yükselteceği ve tasarımı sabit tutacağıdır.

Apple, 24 Ocak tarihinde geliştiriciler için macOS 10.12.4‘ün ilk beta sürümünü yayınladı ve ardından ek betalar geldi. Yazılım güncellemesine bağlı olarak şirketin yeni nesil MacBook Pro’ları Şubat ayının sonunda veya Mart ayı içerisinde tanıtacağı söylenebilir ama henüz mevcut MacBook Pro’lar oldukça yeniler. Muhtemelen Apple, yılın ikinci yarısını veya daha sonrasını bekleyecektir.

teknik destek