Yerleşik iOS Sözlüğü Nasıl Kullanılır?

Yerleşik iOS Sözlüğü Nasıl Kullanılır?

Yerleşik sözlük uzunca bir süredir iOS cihazlarında kullanılabilen özelliklerden biri, Türkçe olarak da kullanılabilen iOS sözlüğünü nasıl kullanabileceğinizi yazımızda açıklıyoruz.iOS işletim sisteminde yer alan sözlüğü etkinleştirebilmeniz için rehberimizi takip edebilirsiniz.

teknik destek <

iOS Sözlüğünü Aktif Etme

iPad ve iPhone’unuzda buluann iOS sözlüğünü kullanmadan önce onu aktif etmeniz gerekli. Bazı cihazlarda özelliğin varsayılan olarak etkin olduğunu söyleyelim, aksi halde etkinleştirmek için aşağıdaki listelediğimiz adımları takip edebilirsiniz.

  • Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
  • Genel menüsüne dokunun.
  • Sözlük seçeneğine dokunun ve Türkçe bağlığı altındaki “Arkadaş Türkçe Sözlük” seçeneğini seçin. Arkadaş Türkçe sözlük cihazınıza hızlıca yüklenecek ve kullanılabilir olacak. Sözlük kullanılabilir olduğunda tik simgesini görebileceksiniz.

Yerleşik iOS Sözlüğü Nasıl Kullanılır?

Bu sözlüğü uygulamaların üzerinde metin seçimi yaparak kullanabilirsiniz. Örneğin Chrome veya Safari uygulamalarında açılan web sayfalarındaki herhangi bir metni seçenerek anlamını sözlüğünüz üzerinden öğrenebilirsiniz.

iOS Türkçe Sözlük Kullanımı

  • Türkçe iOS sözlüğü, uygulamalarda yer alan imleç ile işaretleyebileceğiniz kelimeler üzerinde rahatça kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
  • Metin girişi yapabileceğiniz bir uygulama açın.
  • İstediğiniz bir kelimeyi seçin.
  • Kelime seçmenizle karşınıza çıkan seçenekler çubuğunun sağında yer alan kaydırma simgesine tıklayın.Seçeneklerden Ara seçeneğine tıklayın.

Bu aşamada aradığınız kelimenin anlamı sözlükte bulunuyorsa kelimenin anlamını görebilirsiniz.

müşteri hizmetleri