İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

YouTube masaüstüne yeni bir özellik geldi!

Youtube masaüstü web sitesi için resim-içinde-resim özelliğini test ediyor. YouTube’un iOS uygulamasında uzun zamandır yer alan bu özellikle beraber çalan bir şarkıyı veya bir videoyu ekranın istenilen bir köşesinde küçültüp izlemeye devam edebiliyordunuz. Ayrıca diğer videolara göz gezdirmekte mümkün.

teknik destek

Eğer bu özellik sizin hesabınızda da aktif edilmişse, YouTube‘da herhangi bir video veya müzik oynatabilir ve daha sonra başka bir yere tıklayarak, video kaybolmadan platformda gezinmeye devam edebilirsiniz. Video, ekranının sağ alt köşesinde, üstte görünür şekilde oynamaya devam edecektir. Ayrıca  küçük video penceresinde de oynat, duraklat, yeniden oynat, sonraki videoyu göster gibi bazı seçeneklerde bulunuyor. Pencerenin sağ üst kısmında ise küçük bir ikon yer alacak ve çalma listeleri görüntülenebilecek. Bu özelliğin şuan için nasıl kapatıldığı ise bilinmiyor. Küçük pencereden çıkmak için videoyu elle kapatmak gerekiyor.

Özellik herkese ne zaman gelecek?

YouTube‘un bu özelliğinin bütün hesaplara ne zaman geleceği hakkında net bir bilgi yok. ancak daha önceden mobil platformda bu özelliği çoğumuzun kullandığı bir gerçek. Alışık olduğumuz bu özelliğin masaüstüne gelmesi faydalı bir seçenek oluyor.

teknik destek