YouTube’dan iPhone X’a Önemli Güncelleme

youtubedan-iphone-xa-onemli-guncelleme

Popüler video izleme platformu olan YouTube iPhone X için önemli bir güncelleme aldı. İşte iPhone X için özel olarak güncellenen YouTube’un kullanıcılara sunacağı yeni özellikler. 

teknik destek <

Video izleme denilince akla gelen ilk yerlerden birisi olan YouTube sonunda yeni nesil iPhone modelleri için özel bir güncelleme yayınladı. iPhone X’un OLED ekranının daha da anlam kazandığı bir güncelleme olan YouTube’un yeni güncellemesinde kullanıcılar HDR özellikli videoları gerçek kalitesinde izleyebilecekler. YouTube’un HDR güncellemesi ne yazık ki şimdilik sadece iPhone X’da kullanılabiliyor. iPad 10.5 Pro kullanıcıları ne yazık ki HDR kalitesinde olan YouTube videoları gerçek kalitesinde izleyemiyor. 

iPad Pro 10.5 İçin HDR Desteklenmiyor!

Apple’ın geçtiğimiz yıl müjdelenen HDR özelliğiyle kullanıcılar geniş renk aralığındaki videoları izleyebiliyordu. iPhone X’in OLED ekranında desteklenen HDR özelliğiyle canlı ve çarpıcı renk tonlarına erişilebiliyordu. Apple’ın iPad Pro 10.5 modelinde de HDR özelliği olmasına rağmen kullanıcılar YouTube içeriklerini henüz HDR kalitesinde izleyemiyor. 

youtubedan-iphone-xa-onemli-guncelleme-2

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Kullanıcıları HDR Destekli Video İzleyebilecek!

Yeni YouTube güncellemesiyle birlikte iPhone X kullanıcıları YouTube’da HDR destekli videoları HDR özelliğinde izleyebilecekler. YouTube ayrıca iPhone X modeliyle birlikte iPhone 8, iPhone 8 Plus modellerinin de HDR destekli videolar izleyebileceğini belirtti. Sadece OLED ekranlı iPhone X modelinde sunulan HDR özelliği, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde yazılımla sağlanacak. Yani iPhone 8 ve iPhone 8 Plus kullanıcıları doğal HDR desteği yerine yazılımla HDR desteğine kavuşacak. 

Apple Geliştiricilerini iPhone X Uyumluluğu Konusunda Uyardı

Eğer ki iPhone X sahibi iseniz ve son YouTube güncellemesini yükledikten sonra The HDR Channel’da paylaşılan içerikleri izleyebilirsiniz. Videoları açtıkta sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan üst üste 3 nokta şeklindeki sembollere tıklayarak video kalitesini arttırabilirsiniz. Keyifli seyirler. 

müşteri hizmetleri