Yurt Dışından Türkiye’ye Getirilen iPhone ve iPad’ler için Servis Desteğinde Yeni Düzenleme

ithalatci-garantili-iPhone

Malumunuz birkaç hafta önce ilk olarak bizim paylaştığımız ve arka planda Apple Türkiye’nin de onayladığı bir gelişme yaşanmış ve yurt dışından Türkiye’ye getirilen iPhone ve iPad modelleri (Wi-Fi + Cellular) için 1 yıllık uluslararası garanti desteği kaldırılmıştı. Yani bu kararla Apple, Türkiye’yi uluslararası garanti desteği sunulan ülkeler arasından çıkartmıştı diyebiliriz.

teknik destek

Kısacası yetkili servis desteği, donanım tarafında yurt dışından getirilen iPhone ve SIM kart destekli iPad modelleri için bu kararla birlikte sunulmamaya başlanmıştı. Şimdi Apple Türkiye ekibi, bir bakıma yanlış olarak değerlendirilebilecek bu karar için geri adım attı ve yurt dışından getirilen iPhone ve iPad modelleri için yeniden 1 yıllık uluslararası garanti desteğini ülkemiz için geri getirdi.

Apple Türkiye ekibi ilk aşamada olduğu gibi bu aşamada da bir açıklama yapmayacaktır ancak kararın Türkiye’deki Apple Destek birimi tarafından onylandığının altını çizelim.

Böylece, yurt dışından iPhone veya SIM kart desteğine sahip iPad alırken iki kere düşünmeniz gerekmeyecek diyebiliriz. Kullanıcı tarafında, Apple Türkiye’nin bu kararında geri adım atmasına gelen ilk tepkilerin de gayet iyi olduğunu belirtelim.

müşteri hizmetleri

2 Comments

Comments are closed.