İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

16 GB iPhone 6s Kullanıcılarına Daha Fazla Depolama Alanı için Basit Bir iOS 9 Hilesi

Apple iPhone 6s’le birlikte 16 GB depolama alanında ısrarcı olmuş ve şaşırtıcı bir şekilde 16 GB depolama alanı ile iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ı tanıtmıştı. Her ne kadar Apple’ın bu yaptığı şaşırtıcı olsa da fiyatı ile daha uygun olan 16 GB iPhone modellerinin daha çok satıldığı görülüyor. Depolama alanının az olması ile kullanıcıların kimi zaman sorun yaşaması da söz konusu olabiliyor. Hele ki iPhone 6s’le gelen 12 megapiksel fotoğraf ve 4K video ile depolama alanı sorunu daha da büyüyor.

teknik destek

16 GB iPhone 6s kullanıcıları için iOS 9‘la gelen basit bir hile mevcut. Bu hileyi kullanarak depolama alanı sorununu gerektiği zamanlarda ortadan kaldırabilirsiniz.

Öncelikle sıklıkla kullandığınız uygulamaları (Facebook, Chrome vb.) kimi zaman kaldırarak tekrar kurarak depolama alanını rahatlatmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmanızı istememizin en büyük nedeni önbellek kullanımı. Android’te önbellek temizliği rahatlıkla yapılabilir iken ne yazık ki iOS’ta bu yapılamıyor. Hal böyle olunca 50 MB’lık uygulama zamanla 300-400 MB’lık depolama alanı işgaline başlıyor.

WhatsApp, iMessage gibi mesajlaşma uygulamaları üzerinden bol bol fotoğraf-video paylaşımları yapıyorsanız komple sohbetleri silebilir veya özellikle fotoğraf veya videoları silebilirsiniz.

Tarayıcılarınızın çerezlerini ara ara temizlemekte kullanılabilir depolama alanınıza büyük katkı sağlayacaktır.

teknik destek