Şimdi yükleniyor

Apple, 6 inçten Daha Büyük Ekranlı iPhone 9 için Hazırlık Yapmaya Başladı!

Apple iPhone 9

Apple, 6 inçten Daha Büyük Ekranlı iPhone 9 için Hazırlık Yapmaya Başladı!

Son Güncelleme tarihi 25 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Bugün, The Bell’in (The Korea Herald aracılığıyla) yayınladığı bir raporda, Apple’ın gelecek yıl 6 inçten daha büyük ekranlı iPhone 9 için hazırlık yaptığı söyleniyor. Bu modelin LCD ekranlı olacağı ve mevcut LCD ekranlı 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone serisine ek bir model mi olacağı yoksa bunlardan herhangi birisinin yerini alıp almayacağı belli değil.

teknik destek

Mayıs ayında Apple’ın 2018 iPhone modelleri ile ilgili söylentiler duymuştuk ve bu söylentilerde LCD ekranlı herhangi bir modelden söz edilmemişti. Hatta 5.28 inçlik ve 6.46 inçlik OLED ekranlı iPhone modellerinin geleceği söylenmişti. ETNews tarafından hazırlanan bir raporda da, Apple’ın 5.38 inçten daha büyük ekranlı iPhone’lara odaklandığı iddia edilmiş, 5.85 inç ve 6.46 inçlik modellere odanlandığı söylenmişti. Bugünkü raporda da bu iddialar doğrulanıyor.

Bu, gelecek sene Apple’ın potansiyel olarak şu boyutlardaki iPhone’larını başlatabileceği anlamına geliyor; 5.8 inçlik OLED, 6.46 inçlik Plus OLED model ve 6 inç veya daha büyük ekranlı LCD ekranlı bir model.

Bir başka kaynak, Apple’ın önümüzdeki yıl 5.28 inçten daha küçük ekranlı telefonların düşük pazarlanabilirliğinden dolayı artık bu ekran boyutundan küçük olan modellerden uzaklaştığını iddia ediyor. Apple’ın daha büyük ekranları test etmek için Samsung Display’den OLED ekran siparişi verdiği de söyleniyor.

Apple, yeni büyük ekran boyutu için Samsung Display dışında mevcut ekran paneli tedarikçisi olan Japan Display’den de 2018 iPhone’ları için ekran tedarik etmeye devam edecek. Endüstri kaynaklarına göre Apple, 5.28 inçten daha büyük ekranlı iPhone 9 için 6.46 inçlik bir ekran boyutunu bile düşündüğü belirtiliyor.

Ayrıca Apple’ın tüm yeni iPhone’larını OLED ekrana taşıma sürecini 2019’da tamamlayacağı iddia ediliyor.

teknik destek