2016’nın En Popüler Akıllı Telefon Uygulamaları Belli Oldu

2016-populer-uygulamalar

Nielsen tarafından bu hafta yayınlanan yeni bir trend araştırması, 2016 yılının en iyi akıllı telefon uygulamalarının yanı sıra uygulamaların indirildiği işletim sistemlerine de göz atmamızı sağlıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde bu yıl Facebook, her ay 146 milyondan fazla ortalama benzersiz kullanıcıyla birinci sırada yer alıyor.

teknik destek <

2016-en-populer-uygulamalar

Sosyal ağ şirketi Facebook’un ayrıca diğer uygulamalarından olan Facebook Messenger ise aylık 129 milyon benzersiz kullanıcı ile ikinci sırada yer aldı. Facebook’un ilk ikiyi kapatmasından sonrasının çoğunu ise Google kapatmış durumda. YouTube (113 milyon), Google Haritalar (105 milyon), Google Arama (103 milyon), Google Play (99 milyon) ve Gmail (88 milyon) ile elinde tutuyor. Sekizinci sırada ise bir başka Facebook şirketinin bünyesinde yer alan Instagram (74 milyon) yer alıyor.

Apple için ise Nielsen’in yayınladığı grafikte görünen tek uygulama, her ay 68 milyonu aşkın benzersiz kullanıcıya sahip olan Apple Music. 2015’ten itibaren %20’lik bir büyüme gösteren uygulama yavaş yavaş popülaritesini arttırıyor diyebiliriz. Aralık ayının başında Apple’ın resmi olarak 20 milyon aboneyi aştığını duyurması zaten bu başarıyı işaret ediyordu. Popüler alışveriş sitesi Amazon’un uygulaması ise aylık 65 milyon kullanıcı ile onuncu sırada listeyi tamamlıyor.

en-iyi-mobil-magaza

Nielsen’in yaklaşık 9.000 panelistinin verisine göre 2016 yılının üçüncü çeyreğinde uygulamaların %53’ü bir Android işletim sisteminde, %45’i ise iOS’a yüklendi. Windows Phone ve BlackBerry, sırasıyla %2 ve %1’lik oranlar ile listede küçük bir paya sahipler.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.