Şimdi yükleniyor

Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu Belli Oldu: iPhone 7

iPhone 7

Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu Belli Oldu: iPhone 7

Son Güncelleme tarihi 17 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

Pazar araştırması firması Strategy Analytics’e göre, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Samsung’un yeni Galaxy S8 ve Galaxy S8 +’ını ardında bırakarak 2017 yılın ikinci çeyreği itibariyle dünyanın en popüler akıllı telefonları oldular.

teknik destek

Strategy Analytics’in son “Akıllı Telefonlar Takip” raporuna göre, Nisan ayından Haziran ayına kadar olan dönemde Apple, dünya çapında 16.9 milyon iPhone 7 ve 15.1 milyon iPhone 7 Plus sevkiyatı gerçekleştirdi.

Strategy Analytics Kıdemli Analisti Juha Winter, “iPhone 7, kullanıcı dostu tasarımı, kapsamlı destek uygulamaları ve cihaz için yaygın perakende varlığının mükemmel bir karışımı ile genel olarak dünyanın en popüler akıllı telefonu modelidir” dedi.

Sırasıyla sevkiyat rakamlarına göre 10.2 milyon adet ile Galaxy S8 listede üçüncü sırada yer alırken 9 milyon adet ile Galaxy S8 + listede dördüncü sırada yer alıyor.

2017-akıllı-telefonlar Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu Belli Oldu: iPhone 7

Strategy Analytics Direktörü Neil Mawston, “Samsung’un Galaxy S8, çekici kavisli ekran tasarımı, zengin yazılım uygulamaları portföyü ve düzinelerce perakende dağıtımı yüzünden anında dünyanın en popüler Android smartphone modeli haline geldi” dedi. Strateji Analizi Direktörü.

Apple, son çeyrekte 41 milyon iPhone sattığını bildirdi ve Apple’ın CEO’su Tim Cook’a göre model bazında en popüler iPhone modeli iPhone 7 oldu. Pazar araştırması şirketi IHS Markit’e göre, iPhone 6s benzer şekilde dünyanın en popüler akıllı telefonu modeliydi.

İşletim sistemi tarafındaysa, Android platformunu çalıştıran yüzlerce akıllı telefonun olduğu göz önüne alındığında onun önemli bir farkla dünyanın en çok kabul gören mobil işletim sistemi olarak kalmaya devam ettiğini görüyoruz. Consumer Intelligence Research Partners’a göre, Android platformu 2017’nin ikinci çeyreğinde ABD’de akıllı telefon kullanımının yüzde 67’sini oluşturdu.

teknik destek