Şimdi yükleniyor

2017’nin En Çok Aranan Akıllı Telefonu iPhone 8 ve iPhone X Oldu!

iPhone 8, iPhone X ve Galaxy S8

2017’nin En Çok Aranan Akıllı Telefonu iPhone 8 ve iPhone X Oldu!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Bu yıl Google’da dünya çapında aranan en popüler üç arama terimi Irma Kasırgası, iPhone 8 ve iPhone X oldu (Google – 2017 Yılının Arama Trendleri).

teknik destek

Google’ın paylaştığı veriler ışığında, iPhone 8’in iPhone X’den daha popüler olduğu görülürken, aslında iPhone 8’in o dönemki sızıntılar ve söylentiler ışığında iPhone X olarak bilinen model olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

2017 yılında Google’da teknoloji ile ilgili arama terimleri arasında da iPhone 8 ve iPhone X dünyanın en popüler terimleri olurken bunları sırasıyla Nintendo Switch, Samsung Galaxy S8 ve Xbox One X takip etti.

Google, 2017 Yılının Arama Trendleri listesini Türkiye için Genel Aramalar, Dizi, Nedir, Yemek Tarifi, Ünlüler ve Şarkı olmak üzere toplam 6 kategoride toparladı. Genel aramalar kategorisinde başı Milli Piyango 2017 terimi çekerken onu stres çarkı takip ediyor.

Apple için bu yılın arama trendlerinin geçen yıla benzer olduğu görülüyor. Çünkü 2016 yılının arama trendlerinde iPhone 7 yılın en çok aranan akıllı telefonu olmuştu. Tüm bu veriler ışığında, Apple’ın iPhone’unun halen dünya çapında popüler olduğu net bir şekilde görülüyor.

teknik destek