İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2018’de Gelecek 3 Yeni iPhone Sızdırıldı: Özellikleri ve Çıkış Tarihleri!

KGI Securities‘in güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo bugün 2018’de çıkacak 3 yeni iPhone modeli için yeni bir yatırımcı notuyla karşımıza çıktı. Kuo, Apple iPhone X‘in tasarımını ek modellere getirme kararının satışlarda artışa neden olacağını ve özellikler hakkında ilerleyen günlerde daha fazla bilgi sunacağını söyledi.

Kuo diğer iki modelin çift kamera tasarımına kıyasla 6.1 inç LCD iPhone‘un tek bir arka kamera tasarımına sahip olacağını söylüyor. Ayrıca paslanmaz çelik yerine alüminyum çerçeve ve 3D Touch da bu modelde olmayacak. RAM ise LCD modeli için 3GB diğer iki OLED modelinde ise 4GB olacağı iddia ediliyor.

Kuo 2018 yılının ikinci yarısı için Apple‘ın 80 milyon ile 90 milyon iPhone‘u üretmek için talimat verdiğini söyledi.

Ayrıca analist Kuo daha düşük fiyat sunmak amacıyla daha önce sızan 6.1 inç LCD iPhone‘un bu üretimler içinde yaklaşık %50’lik bir paya sahip olduğunu söyledi.

Bununla birlikte 6.1 inç LCD iPhone‘un geliştirme çizelgesinin 5.8 inç ve 6.5 inç OLED modellerinin programlarının biraz gerisinde kaldığını bildirdi. Kuo ayrıca Apple‘ın nakliye gecikmelerinden kaçınmak için geçen yıl yaptığı Apple‘ın yeni iPhone model belgelerini başlatmasının da muhtemel olduğunu belirtti.yeni-iPhone-modelleri-2018

6.1 inçlik LCD modelinin 700 dolar ile 800 dolar arasında bir fiyatta olmasını bekleniyor ve önceki 650 dolar olan öngörülerden biraz daha yüksek olacağı düşünülüyor.

KGI Apple‘ın 2018 iPhone serisinin üç yeni modeli içerdiğini öngördü: 6.8 inç ve 6.5 inçlik OLED ekranlı 2 model ve 6.1 inç LCD ekranlı giriş seviyesi model. Apple‘ın bu modellerden sonra tamamen iPhone X yapmayı durduracağı düşünülüyor. Geçtiğimiz hafta KGI Çin’deki zayıf talebe bağlı olarak iPhone X için satış tahminlerini aşağıya çekmişti.

Rapora göre Apple 2018’in ilk çeyreğinde 18 milyon iPhone X ve 2018’in 2. çeyreğinde yaklaşık 13 milyon iPhone X satış yapacak. KGI iPhone X‘in 2018’in ortalarında üretimine son verilmesini bekliyor. Bu da cihazın satışının artık yapılmayacağı anlamına geliyor. Toplam 62 milyon adet satış rakamında kalacağı düşünülen iPhone X‘in önceki tahmini satış rakamı olan 80 milyonun bir hayli altında gibi.

700 $ ile 800 $ arasında fiyat verilen 6.1 inç LCD iPhone sizce yüksek talep görecek mi?

Sizin ilginizi çekti mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

3 Yorum

  1. Onur Onur 25 Ocak 2018

    6.1 inç lcd yerine 6.5 inç oled kulaga daha hoş geliyor. Ama birde fiyat farkı olacak!

Yorumlar kapatıldı.