Şimdi yükleniyor

24 Saatte Jailbreak Yapılan iPhone 7 Sonrası iOS 10 için Jailbreak Bekleyenlere Kötü Haber

iphone-7-vs-iphone-7-plus

24 Saatte Jailbreak Yapılan iPhone 7 Sonrası iOS 10 için Jailbreak Bekleyenlere Kötü Haber

Geçtiğimiz günlerde “iPhone 7 Jailbreak Yapıldı” haberini sizlerle paylaşmıştık. Cihazın Jailbreak yapan hacker ise 19 yaşındaki Luca Todesco 24 saat içerisinde iOS 10’u Jailbreak yapmayı başardığını açıkladı. Böylece iPhone 7’nin Jailbreak yapılmasının mümkün olduğunu belirtelim.

teknik destek

Motherboard’a konuşan Todesco, iPhone 7’nin Jailbreak yapılmasının kesinlikle zor olmadığını açıkladı. Ancak bu yöntemin kesinlikle güvenli olmadığını da sözlerine ekledi. Todesco daha önce terminale yaptığı root erişimini ekran görüntüsünü “işte Jailbreak’li bir iPhone 7” diyerek Twitter’dan paylaşmıştı. Bir de iPhone 7 üzerinde alınmış Cydia ekran görüntüsünü de ekleyen hacker böylece iddiasını güçlendirmişti.

Todesco açıklamasında iPhone 7’yi Jailbreak yapmanın kolay ama bunu yapmak için büyük çaba göstermek gerektiğini belirtiyor. Şimdilik kimsenin bunu başaramayacağını sözlerine ekleyen hacker, büyük çaba gösteren birilerin bunu başaracağını da belirtiyor.

Todesco en azından şimdilik iPhone 7’yi nasıl Jailbreak yaptığını gizli tutuyor. Muhtemelen hacker Apple’ın ödül programına açığı sunmaya niyetli. Her ne kadar bunu reddetse de…

Apple’ın iOS 10.1 hazırlığı yapmasının altında Jailbreak için Todesco’nun kullandığı açığın yer alıyor olmasıda muhtemel gibi duruyor. Todesco’nun paylaştığı Jailbreak yapılmış iPhone 7 videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz;

teknik destek

2 yorum

comments user
max

bu hacker falan değil şarlatan ve yalancının teki elle tutulur hiç bir şeyi yok medyalarda böyle yer buluyor

comments user
Kibirli Kirpi

Bu hacker kadar simarik ve yeteneklisi dünya üzerinde azdir ama pangu ios 10 jailbrekini yakinda çıkaracağını da eminim.

Yorumlar kapalı.