27 Ekim’de Tanıtılacak MacBook’lar Teyit Edildi

img_1104

Yeni Mac’lerin tanıtılmasına sadece üç gün kaldı. Cumartesi günü KGI analiz şirketinin yayınladığı raporda yer alan üç yeni MacBook tanıtılacak iddiasına bugün bir destek geldi.

teknik destek

“Yeniden Merhaba” sloganı ile yapılacak olan etkinlikte tanıtılacak cihazlar ile ilgili Fransız web sitesi Consomac bazı işaretler keşfetti. Consomac, Avrasya Ekonomi Komisyonu veritabanında Rus dilinde düzenlenmiş üç yeni model isimine rastladı.

A1706, A1707, A1708 model numaralarının yeni Mac’lere ait olması muhtemel. KGI’nin raporu bu modellerin 13 ve 15 inç MacBook’lar olacağını söylüyor.

img_1103

Perşembe günü tanıtılma olasılığı yüksek olan yeni Mac’ler daha ince bir gövde ve Touch ID’ye sahip, klavyenin hemen üstüne yerleştirilmiş çok daha işlevsel bir dokunmatik panel ile gelmesi bekleniyor.

Yeni OLED dokunmatik panel her uygulamaya göre değişecek bağlamsal tuşlara sahip olacak. Yeni MacBook Pro’da dört adet USB-C portu ve kulaklık jakı, MagSafe konnektörü ve SD yuvası bulunurken HDMI portu, USB-A bağlantısının ise olmaması bekleniyor.

Tüm yeni MacBook Pro’larda Intel Skylake işlemciler, üst modellerde ise AMD “Polaris” grafik seçeneğinin olması bekleniyor.

müşteri hizmetleri