Şimdi yükleniyor

[28.06.2018] Günün Uygulaması: Over Edit and Add Text to Photos

Over Edit

[28.06.2018] Günün Uygulaması: Over Edit and Add Text to Photos

Son Güncelleme tarihi 23 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Sosyal medyada gezerken kendinize “Grafik tasarımdan anlamayan bu insanlar nasıl bu görselleri hazırlıyor?” diye soruyor musunuz? Sosyal platformlarda gördüğünüz insanlar muhtemelen Over uygulamasını kullanıyor, yani aradığını cevap günün uygulaması olarak seçtiğimiz “Over” adlı uygulamada.

teknik destek

Over’ı kullanmaya “Learn(öğren)” sekmesinden başlayabilirsiniz. İlk olarak ilginizi çekecek bir görev veya proje tercih edin. Örneğin dikkat çekici bir arka planın ön tarafına bir alıntı ekleyebilir veya birden çok katmanı bulunan görsellerde derinlik yanılsaması meydana getirebilirsiniz. Her bölüm size özel belli bir görsel efekti öğretiyor, kimi görevleri yerine getirebilmeniz için ustalık seviyesi acemiden profesyonele doğru yükseliyor. Uygulama üzerindeki görsellerle teknik pratikler yapmaya başladığınızda, aklınıza kendi fotoğraflarınızda kullanabileceğiniz bir çok fikir getirebilirsiniz.

2F11AE62-431A-4D2D-A0C1-C78F2AAFE792-1024x769 [28.06.2018] Günün Uygulaması: Over Edit and Add Text to Photos

Sırada “Templates(şablonlar)” sekmesi bulunuyor. Bu kısımda aslında harika karpostalların çok fazla sayıda katmandan meydana geldiğini görüyor, görsellerin nasıl yerlerini aldığını görüyor ve düzenlendiğini görebiliyorsunuz. Şablonda bulunan metinleri güncelleyebilir, arka planı değiştirip tasarıma yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Sonunda herşeyin hayal gücünüze kaldığı seviyeye de geldik. Uygulamanın ortasında bulunan “+” düğmesine basarak yaratıcılığınızı serbest bırakabilirsiniz. Gözünüz korkmasın, boş ekran size sonsuz yaratıcılık fırsatı tanıyor!

teknik destek