İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

32, 128 ve 256 GB iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile Birlikte iPhone 7 Pro Tekrar Gündemde

Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni nesil iPhone modelleri olacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la birlikte Apple bizi şaşırtacak gibi duruyor. Şirketin bu sefer sadece donanımsal anlamda yeniliklerle değil iPhone 6 ile başlayan çift model serüvenini bu sefer yeni bir iPhone modeli ile çeşitlendirmesi gündemde.

Son günlerde 36, 128 ve 256 GB depolama kapasitesi ile gündeme gelen iPhone 7’nin en üst modelinin iPhone 7 Plus değil iPhone 7 Pro olması gündemde. Daha büyük ve geliştirilmiş bir kamera ve RAM ile 7 Pro’nun tanıtılacağına inanılıyor. Malumunuz iPad’de Apple bir süredir “Pro” olayına takıntılı hale gelmiş durumda. iPhone’larda da bunu yapmaması için bir sebep yok elbetteki.

Bu noktada görüşler çift denilebilir. Bir taraf iPhone 7 Plus yerine iPhone 7 Pro’nun bir taraf ise iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro olarak üç iPhone modelinin tanıtılacağına inanıyor ve bunu dillendiriyor.

Şirketin depolama kapasitesinde ise kararı netleşmiş gibi duruyor. Öyle ki iPhone 7 dahil olmak üzere en düşük ve en üst segment iPhone modellerinde 32, 128 ve 256 GB olarak üç tip depolama kapasitesi yer alacak.

[irp posts=”8162″ name=”iPhone 7 Depolama Seçenekleri İle İlgili Yeni İddia”]

Malumunuz çevrimdışı müzik dinleme, 12 megapiksele kadar yükseltilen kamera ve 4K video olayı ile 16 GB iPhone’lar artık tatmin edici olmamaya ve bir bakıma kullanıcı tarafında baş ağrısı hale gelmeye başladı. Kullanıcının hem en ucuz ve en yeni iPhone modeli alma isteğini Apple’ın bu şekilde çözmesi ve bunu bir pazarlama yükseltmesi olarak kullanması söz konusu.

Ayrıca iPhone 7 ile birlikte artık yeni bir renk seçeneğinin hayatımıza girmesi de söz konusu. Son haftalarda sık sık dillendirilen Uzay Siyahı renk seçeneğinin, Uzay Grisi renk seçeneğinin yerini alacağı ifade ediliyor.

[irp posts=”8077″ name=”Uzay Siyahı iPhone 7 Neye Benzeyecek? İşte Cevabı”]

İddialar her ne kadar değişerek ve peş peşe geliyor olsa da şirketin atacağı adımlar aslında önümüzdeki yıllarda geleceğini belirleyecek. Android ile olan rekabet, şirket değeri ve şirket karı anlamındaki düzen iPhone 7 ile net bir şekilde ya yükselen bir ivme ya da düşen bir ivme kazanacak. Bunun farkında olan Apple şimdilik kapalı kapılar arkasında en iyisini ve en kullanıcı tarafında olanı yapmakla meşgul gibi duruyor. Bakalım gelecek günlerde nelerle karşılaşacağız.