Şimdi yükleniyor

iPhone 8 için Tasarlanan Bir Kılıf, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile Karşılaştırıldı!

iPhone 8 vs iPhone 7

iPhone 8 için Tasarlanan Bir Kılıf, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile Karşılaştırıldı!

iPhone 8’in tanıtılmasına hala aylarca uzaklıktayız ancak kılıf üreticileri, şimdiye kadarki sızdırılan tasarım görüntüleri ve şematikler üzerinde iPhone 8 için kılıflarını oluşturmaya başladılar.

iPhone 8 için tasarlanan bir başka kılıfta Alibaba’da ortaya çıktı ve Mac Otakara tarafından bir dizi fotoğraf ve video çekmek için satın alındı. Tasarımın sürpriz olarak görülmemesi için bazı iPhone 8 görüntülerini zaten gördük ancak bu oldukça özel bir durumda. Çünkü iphone 7 ve iPhone 7 Plus ile bir karşılaştırma yapılıyor ve iPhone 8’in nasıl bir boyutta geleceğine ilişkin net bir resim sunuyor.

teknik destek

Fotoğraflardan görüleceği gibi, iPhone 7 Plus’dan daha küçük ama iPhone 7’den biraz daha büyük bir cihazın geleceğini görüyoruz. Bu, iPhone 8’in kasa boyutunun iPhone 7’nin boyutuna benzer olacağı yönündeki söylentilere uyuyor. Öteki tarafta ise, iPhone 7 Plus ekranına daha yakın bir ekran boyutu iPhone 8’de yer alacak. Elbetteki bunun mümkün olabilmesi için uçtan uca ekran tasarımı söz konusu olacak.

iPhone-8-Kılıfı iPhone 8 için Tasarlanan Bir Kılıf, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile Karşılaştırıldı!

iPhone 8 için tasarlanan kılıfın içerisinde doğrudan yerleştirilen bir iPhone 7, iPhone 8’in iPhone 7 ile aynı genişlikte olcağını ancak biraz daha uzun olacağını gösteriyor. Söylentiler ayrıca, iPhone 8’in iPhone 7 ve 7 Plus’tan biraz daha kalın olacağını iddia ediyorlar.

Sızdırılan tasarım görüntüleri ve şemaları, iPhone 8’in 138.3 x 67.1 x 7.1mm boyutlarındaki iPhone 7 boyutlarına kıyasla 144mm uzunluğunda, 71mm genişliğinde ve 7.7mm kalınlığında olabileceğini gösteriyor.

Kılıflar üzerinden karşılaştırma yapacak olursak, iPhone 7 Plus’daki kameradan daha büyük boyutlara sahip olabilecek, dikey olarak konumlandırılmış çift lensli arka kamera iPhone 8’de yer alacak.

iPhone-8-Kılıf-Karşılaştırması iPhone 8 için Tasarlanan Bir Kılıf, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile Karşılaştırıldı!

Ses düğmelerinin, güç düğmesinin ve diğer bağlantı noktalarının genel olarak bazı küçük değişikliklerle iPhone 7’deki mevcut şekilde konumlandırıldıkları görülüyor. Ses düğmeleri ve ses kilit düğmesi iPhone 7’deki düğmelerle aynı boyuttadır ancak aralarındaki boşluk biraz farklıdır.

Apple, birden fazla iPhone 8 prototipini test ettiğinden, bu kılıfların cihazın son tasarımını doğru bir şekilde tasvir edip etmediğini belirlemek zor. Söylentilerin ve tasarım sızıntılarının çoğu, ekrana entegre edilmiş bir Touch ID düğmesiyle birlikte Mac Otakara’nın satın aldığı iPhone 8 kılıflarına benzer bir cihazın geleceğini gösteriyor ancak Touch ID’nin cihazın arka tarafından, Apple logosunun hemen altında konumlandırıldığını da gördüğümüz sızıntılar oldu.

teknik destek