İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

4.5G’ye Yarın Geçiş Yapıyoruz! iPhone ve iPad’inizin 4.5G Ayarlamasını Muhakkak Yapın

Yarın tüm Türkiye’de, operatörler 4.5G teknolojisinde mobil internet hizmetlerini bir diğer deyişle LTE (Advanced) mobil internet teknolojisini kullanıma sunacaklar. Peki ya siz 4.5G’ye hazır mısınız? iPhone veya iPad’iniz için 4.5G ayarlamasını yaptınız mı? Yapmadıysanız muhakkak yazımıza gözatın.

teknik destek

Öncelikle operatörünüzden 4.5G uyumlu SIM kartı almış olmanız gerektiğini kesinlikle hatırlatmamız gerekiyor. Bunun dışında yine SIM kartınızı almanızla birlikte 4.5G’ye geçiş için operatörünüze başvuruda bulunmanız gerekiyor. Tüm bunlar için hazırsanız artık iPhone veya iPad’inizde ayarlamanız gereken birkaç küçük adım söz konusu.

Bir diğer nokta var ki kiminizi üzebilir. iPhone veya iPad’inizin 4.5G uyumlu olup olmaması durumu. Ne yazık ki çoğu iPhone veya iPad 4G uyumlu iken 4.5G uyumlu değiller. Hal böyle olunca bu durum sizi yarın muzdarip edebilir. O sebeple 4.5G uyumlu iPhone veya iPad modelleri yazımıza muhakkak gözatın.

Şimdiye kadar her şey tamam ise ki inanıyoruz ki tamam gelin iOS cihazınızın LTE ayarlarını aktif hale getirelim.

Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri > Ses ve Veri menüsünden “LTE” seçeneğini aktif hale getirin.

İlerleyen saatlerde cihazınız sizi operatör güncellemesi var adı altında uyarabilir veya uyarmayabilir buna dikkat etmeniz gerekmiyor ancak uyarırsa güncellemeyi uygula diyerek devam etmeniz gerekecek.

4.5G yolunda son hazırlığınız da tamam!

teknik destek