AirPods 2’nin Özellikleri Belirginleşmeye Başladı

airpods-sarj-pil

Günümüz kablosuz kulakları arasında hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods, bir sonraki nesil versiyonu olması beklenen AirPods 2 ile bizleri şaşırtacak gibi duruyor.

teknik destek <

Ortaya çıkan bir patent dosyasında AirPods 2’de yer alacağı düşünülen pek çok şey tüm detayları ile ortaya konuluyor. ABD Patent ve Ticari Markalar Ofisi kaynaklı olan patent dosyasında, AirPods 2’nin neredeyse hemen hemen tüm özellikleri gözler önüne seriliyor. Özellikle patentte kritik bir özelliğin yer aldığı görülüyor.

AirPods 2 için kritik olarak adlandırılan bu özellik tam olarak “Ses Maskeleme” olarak adlandırılıyor. Bu özellik sayesinde zaten çok daya iyi olan AirPods deneyimi çok daha iyi bir hale gelecek.

AirPods 2

Genel olarak bu yeni özellik bir kişinin bulunduğu çevredeki sesi mümkün olduğunca engelleyerek kulakta müzik deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor. Elbetteki Apple’ın inovatif yaklaşımı ile büyük bir fark ile. Yeni AirPods 2’de yer alan yeni bir yonga ile kişinin dinlediği müziğe göre çevredeki sesler engellenecek veya seslerin geçişine izin verilecek.

Mesela, dinlendirici bir müzik dinlediğinizde yeni AirPods 2 bu müziğin türünü algılayabilecek ve çevrenizdeki kuş v.b. sesleri ile müzik deneyimini iyileştirmeye odaklanacak. Bunun dışındaki sesleri ise maskeleyecek. Dolayısıyla sizin müzikten aldığınız haz en üst noktaya taşınmış olacak.

müşteri hizmetleri