AirPods Bilmecesi Ne Zaman Çözülecek? İşte Merakla Beklenen AirPods için Gelen Son Bilgiler

airpods-apple-cihaz-uyumu

Yetkili bir Apple perakendecisi, W1 çipli BeatsX kulaklıklarının 2-3 ay içinde sevkiyatlarına başlanacağını iddia etti. Peki ya AirPods? Daring Fireball’dan John Gruber, The Talk Show’un son bölümünde, şirketin ilk Bluetooth’lu kulaklığı olan AirPods’un, çok sınırlı miktarlarda olsa da, Aralık’ın birkaç haftaya kadar gelebileceğini söyledi. Bu spekülatif raporu çok da fazla dikkate almamanız önerilir, çünkü Gruber’in kaynakları çok da güvenilir değildir.

teknik destek <

AirPods’un satışlarının artık Noel tatiline çok yaklaştığına dikkat çeken Gruber, Apple perakende mağazalarında çalışanların “önümüzdeki birkaç gün içinde” gelebileceğini duyduklarını ancak AirPods’un aslen Ocak 2017 ya da daha sonra piyasaya sunulması olasılığının yüksek olduğunu söylüyor.

AppleInsider, Gruber’in duyduğu şeyleri “Kasım’ın başında Apple Store ve kurumsal kaynaklardan” söylenenlerle aynı olduğunu belirtti.

Bir perakende kaynağı satışlar için “herhangi bir zamana hazırız” dedi ve ekledi “müşterilerin gösteri için biraz daha beklemeleri gerekiyor ve biz de bunun için bekliyoruz”.

youtu.be/RdtHX15sXiU

Gruber, imalat veriminin çok zayıf olduğunu, Apple’ın sadece AirPods’tan başka bir seçeneğinin olmadığını söylüyor. AirPods sorunlarının Apple’ın kalite kontrolüne takıldığını ve sorunun çok sınırlı bir miktarında görüldüğünü söylüyor.

Apple’ın erkenden incelenmesi üzere pek çok incelemeciye gönderdiği AirPods’lar için çoğu yorumcu AirPods’a övgülerde bulundu ancak bazıları ara sıra takılmaların ve bağlantı sorunlarının yaşandığında şikayet ettiler. Gruber, “Her nasılsa, kablosuz sinyal her seferinde takılıyordu” diyor. Bu olduğunda, AirPods’ları çıkarıp kulağınıza geri koyarak veya şarj kutusuna koyarak sorun çözülüyordu.

Başka bir sorun ise, eğer bir AirPods yanlışlıkla düşerse ve tekrar yerine koyarsanız, bazen ses çalmaya devam etmemesiydi. Apple, AirPods’un kullanılmadığı zamanlarda otomatik olarak kapanmasını gerektiriyordu (bunlar için dahili sensörler kullanıyorlardı) ancak açıktır ki bu özellik amaçlandığı gibi çalışmıyordu.

Apple-W1-Cip

Yine bir başka sorun, AirPods’ları bir cihazdan diğerine geçirmek her zaman sorunsuz bir süreç değildi. Çoğu zaman sorunlarla karşılaşılıyordu.

Bir cihazla eşleştirildikten sonra, eşleştirme bilgileri iCloud aracılığıyla senkronize edildiği için AirPods hemen tüm diğer cihazlarınızda kullanılabilir. Gruber, AirPods’la ilgili bir sorun olduğundan daha fazlasının iOS kaynaklı olabileceğini düşünüyor.

Gelinen bu süreçte, Apple’ın AirPods’la ilgili tüm bu keşfedilen ve diğer sorunları çözüme kavuşturmak üzere çalışmalar yaptığı bilinen bir gerçek. Şirketin daha fazla müşterisini bekletmemek adına çalışmalarına hız verdiği ve son kontrollerden başarılı bir şekilde çıkan ürünlerin sevkiyatına başlayacağı belirtiliyor. Bakalım bu ne zaman gerçekleşecek, bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri