İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AirPods’un Geç Satışa Sunulmasının Sebebi Belli Oldu!

AirPods başlangıçta Ekim ayında piyasaya sunulacaktı ancak kablosuz kulaklıkların gelişi bir hayli gecikti ki halen daha ne zaman satışa sunulacağı belirsiz. Apple, müşterilerine “biraz daha zaman” gerektiğini söyledi ve o zamandan bu yana resmi bir güncelleme sağlamadı.

teknik destek

AirPods’ın gelişimine aşina olan bir kişi gecikmenin kesin sebebini açıkça belli etmese de, Wall Street Journal’a bazı açıklamalarda bulundu. Apple’ın sorununun “kablosuz kulaklıklar için yeni bir yol çizmek için gösterilen çabalar” ile ilişkili olduğunu söyledi. Bu noktada kullanıcılar kulaklıklardan birini kaybettiğinde veya AirPods’un pili ölürse ne olacağına Apple’ın kafa yorulduğu belirtiliyor.

Çoğu diğer kablosuz kulaklıkta, yalnızca bir kulaklık telefonunuzdan kablosuz Bluetooth teknolojisi ile bir sinyal alıyor ve daha sonra sinyali diğer kulaklığa iletiyor. Apple, AirPod kulaklıklarından her birinin bir iPhone, Mac veya diğer Apple cihazlarından bağımsız sinyaller aldığını söylüyor. Ancak Apple, bozulmayı önlemek için her iki kulaklığın aynı anda ses çıkardığından emin olmalıydı diyor bu kişi. Yani gecikmenin asıl nedeni tam olarak bu gibi duruyor.

O kişi Apple’ın kulaklıklardan birini kaybettiğinde veya pil ölürse ne olacağını da çözmesi gerektiğini özellikle söylüyor.

Barclays analistleri geçen ay AirPods’un Aralık ayında sevkiyatına başlanacağını söylemişlerdi. Araştırma notlarına göre bu miktar 10 ila 15 milyon arasında sınırlı olacak. Bu arada, Apple CEO’su Tim Cook’a ait olduğu iddia edilen bir e-posta yanıtı, AirPods’un “önümüzdeki birkaç hafta içerisinde” sevkiyatına başlanacağını gösteriyordu.

Noel tatiline sadece iki hafta kaldığı düşünüldüğünde, Apple’ın Ocak 2017 lansmanıyla ilgili erken bir söylentiye paralel olarak AirPods’u piyasaya sürmek için yeni yıla kadar beklenmesi söz konusu olacak gibi. Kablosuz kulaklıklar, Apple’ın web sitesinin farklı sayfalarında hem “çok yakında” hem de “şu anda kullanılamıyor” olarak listelenmeye devam ediyor.

teknik destek

5 Yorum

 1. servet servet 10 Aralık 2016

  Spigen de bu kulaklık için askı aparatı var, Fiyat bence normal beyler 200 tl verip philips kulaklık aldım en ucuz müzik dinlenebilecek kablosuz kulaklık, jbl 350 tl den başlıyor, Sorun bizim ülkemizdeki gelir dağılımında

 2. mehmet mehmet 9 Aralık 2016

  Sacma

 3. brooke79 brooke79 9 Aralık 2016

  bence de gereksiz pahalı ayrıca bunun kaybolma olasılığı çok yüksek bunu birinin alabilmesi için 800₺ yi çok rahat verebilecek olması lazım

 4. karargahx karargahx 9 Aralık 2016

  Güzel ürün aslında ama gereksiz pahalı almaya değmez .

 5. VASİF QULUZADƏ VASİF QULUZADƏ 9 Aralık 2016

  Ben sabırsızlıkla bekliyorum bu kulaklığı.
  Zira, telefonla çok konuşan biri olarak bu bana çok lazım.
  Normal Apple kulaklıkları veya başka kablolu kulaklıklar zamanla şarkı dinlemek için iyi olsa da, konuşurken kesilmeler ola biliyor.
  O yüzden bu kulaklığı sabırsızlıkla bekliyorum…

Yorumlar kapatıldı.