Şimdi yükleniyor

Akıllı Telefonları Hackleme Yarışmasında iPhone 7 Hedef Alındı!

iOS Hack

Akıllı Telefonları Hackleme Yarışmasında iPhone 7 Hedef Alındı!

Son Güncelleme tarihi 2 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

Trend Micro’nun her yıl düzenlediği Mobile Pwn2Own yarışması bugün Japonya’nın başkenti Tokyo’da PacSec güvenlik konferansında gerçekleşti ve güvenlik araştırmacıları günü, iPhone 7, Samsung Galaxy S8, Google Pixel ve Huawei Mate 9 Pro’da güvenlik açığı bulmak ve bu güvenlik açıklarını kullanarak 500.000 dolardan fazla ödül kazanmak için geçirdiler.

teknik destek

iOS 11 işletim sisteminin en son sürümü olan iOS 11.1’i çalıştıran Apple’ın iPhone 7’si Tencent Keen Security Lab tarafından iki kez başarıyla hacklendi. İlk saldırı, bir Wi-Fi hatasını hedef aldı ve ikinci saldırı Safari tarayıcısını hedef alırken bu saldırılar takıma 155.000 dolar ve 23 Master Pwn puan kazandırdı.

Güvenlik araştırmacısı Richard Zhu, Safari tarayıcısını kullanarak iPhone 7’de istenmeyen kod betiğini çalıştırmayı başardı ve 25.000 dolar ve 10 Master Pwn kazandı.

Güvenlik araştırmacıları iPhone 7 ile birlikte, Samsung Galaxy S8 ve Huawei Mate 9 Pro’da da benzer hack işlemleri gerçekleştirerek toplamda 350.000 dolar kazanç elde ettiler.

Trend Micro, güvenlik araştırmacılarını Apple ve Google gibi teknoloji şirketlerine yönelik büyük güvenlik açıklarını ifşa etmek için ödüllendirmek üzere tasarladığı Zero Day Initiative programını tanıtmak için Pwn2Own’a ev sahipliği yapıyor.

Pwn2Own bugün, gün boyunca devam edecek. Bu nedenle ek güvenlik açıkları ortaya çıkabilir. Apple temsilcilerinin geçtiğimiz yıllarda Pwn2Own yarışmalarına katıldıkları biliniyor ve keşfedilen tüm güvenlik açıkları detaylı bir şekilde Apple’a açıklanıyor. Bu güvenlik açıklarının halka açık olarak yayınlanması öncesinde şirketin güvenlik sorunu gidermek için 90 günü oluyor.

teknik destek