İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Analistler, iPhone 7’nin Samsung Felaketinden Yararlanacak Kadar İyi Olmadığını Söylüyorlar

Analistler, iPhone 7 ile Apple’ın Not 7’nin dramatik felaketinden yararlanamayacağını gösterdiğini söylüyorlar. Samsung’un düşen itibarıyla Apple için yarattığı fırsata rağmen, Not 7 alıcılarının çoğunun bir üst seviye Galaxy modeline geçiş yaptığı NPD’nin baş analisti Stephen Baker tarafından vurgulanıyor. Açıklama ise tam olarak şu şekilde;

teknik destek

Samsung, diğer Android rekabetinin altında kalmaktan kurtuldu ve Apple’a bu yıl için şaşırtıcı bir ürünü olmamasından dolayı teşekkür etti.

Apple, donanım, yazılım, uygulama ve içerik mağazaları ile en güçlü ekosisteme sahiptir. iPhone kullanıcısı Apple’dan büyük bir bir yükseltme yapmasını istiyor. Ancak bir yıl içinde Samsung’un çıtayı büyük bir şekilde düşürmesine rağmen Apple’ın, Samsung sahiplerini cezbetmeye yetecek kadar özellikli bir telefon üretmediği bir gerçek.

Nitekim Apple grafiklerde üstün olmasına rağmen, son rakamlar Apple’ın satışlarının düştüğünü ve Samsung’un satışlarının yükseldiğini gösteriyor.

Flurry firması daha önce edilen akıllı telefonların ve tabletlerin genel satışları üzerine bir araştırmasını paylaşmıştı. Araştırmada Apple’ın %44 oranı ile lider olduğu ama önceki yılın aynı döneminde bu rakamın %49.1 olduğunu işaret ederek bir düşüş olduğunu belirtti. Samsung ise geçen yılın aynı döneminde %19.8 olan satış rakamını bu yıl %21’lere kadar taşımış durumda.

Analistler iPhone 7’nin güçlü satışlara ulaşmasına rağmen bu satış performansının uzun soluklu olup olmayacağından emin değiller. Hele ki Apple’ın artık satış rakamlarını açıklama konusunda eskisi kadar cömert olmaması ile cihazların popülaritesini tatmin etmek oldukça zor.

teknik destek

Bir yorum

  1. anıl anıl 29 Aralık 2016

    Bence cok iyi bi iphone daha ne olcak ya oladar hızlı stabil ne olcak yani

Yorumlar kapatıldı.