İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Android 7.1 Güncellemesi İle Gelecek Olan Yenilikler

Google tarafından üretilen ve Ağustos’un sonlarına doğru yayınlanan Android 7.0 Nougat olumlu tepkiler almıştı. Nougat ile ilgili haber ve spekülasyonlar sona ermeden Android 7.1 duyuruldu. Google Pixel ile birlikte Android kullanıcılarının hizmetine sunulacak olan güncelleme birçok yenilik ile birlikte geliyor. Android 7.1 iOS 10’a rakip olabilecek özellikleriyle 2017 tarihinden itibaren yayınlanacak.

teknik destek
Pratik Uygulama Kısayolları

Android 7.1 sürümü kullanıcılara birçok yenilik vadediyor. Apple üretimi cihazlarda bulunan 3D Touch teknolojisinin bir benzeri mahiyetinde değerlendirilebilecek olan ve Android 7.1 sürümüyle kullanıcılara sunulan uygulama kısayolları kullanıcılar açısından son derece pratik. Uygulamalarla hızlı bir şekilde işlem yapabilmek için uygulamanın üzerine basılı tutarak kısayol menüsü içerisinde yer alan işlemleri kullanabileceksiniz. Ancak Android işletim sistemi tabanlı birçok cihazda Force Touch ya da 3D Touch teknolojisi bulunmadığı için uygulamaya yumuşak ya da sert basmanız arasında bir fark bulunmuyor.

Google Asistan

Android 7.1 ile gelen en büyük yenilik olsa gerek! Google Asistan, Apple’ın Siri’si ile kıyaslanabilecek düzeyde bir sesli asistan.

201605182356123046

Google asistan, 4.1 ve üstü Android işletim sistemine sahip cihazlar için üretilmişken Türkiye’de kullanılamıyordu. Google Asistan ile kullanılan hizmetler için ihtiyaç duyulan verilere sağlıklı bir şekilde ulaşılamaması, Google’ın bu konudaki en net gerekçelerinden biriydi. Ancak Google Pixel ile birlikte Google Asistan’da güncellenmiş bir şekilde Türkiye’de kullanılabilecek.

 Depolama Alanı Yönetimi Uygulaması

Android cihazlar için Clean Master vb. uygulamalara son! Android 7.1 güncellemesi ile depolama ve RAM alanınızı rahatlıkla yönetebileceğiniz bir uygulama kullanabileceksiniz. Üstelik Google garantisiyle!

Cihazınızdaki uygulamaları kilitleme, anti-virüs koruma, önbellek temizliği, gereksiz dosyaları silme gibi işlemler Android 7.1 ile gelecek olan uygulamayla mümkün olabilecek. Bu sayede cihazınızı daha hızlı ve güvenli bir şekilde kullanabileceksiniz.

 Dahili Klavye Desteği

Android cihazların şu ana kadar en çok ihtiyaç duyduğu değişikliklerden biriyle karşı karşıyayız. Uzun zamandır değişmeyen Android arayüzü 7.1 güncellemesi ile değişiyor. Buna ek olarak klavye desteği de geliyor. Yeni Android klavyesinde farklı farklı emojiler yer alacağı gibi aynı zamanda .GIF formatında yer alan görselleri de pratik bir şekilde karşı tarafa göndermeniz mümkün olacak. Android 7.1 klavyesi, bir Android kullanıcısını şimdiden heyecanlandırmak için yeterli görünüyor.

Daydream VR Platformu Uyumluluğu

Android 7.1 güncellemesi Google tarafından üretilen yeni Daydream View sanal gerçeklik gözlüğü ile uyumlu. Ancak piyasada yer alan birçok cihaz Android 7.1 güncellemesini alabilecek olsa da Daydream VR platformu şimdilik sadece Google Pixel ve Pixel XL cihazlarında kullanabilecek. Bu durum Android üreticilerinin(Sony, Samsung, HTC, LG vs.) bundan sonraki üretimlerini Daydream VR platformunu destekleyecek şekilde gerçekleştirmesi gerektiği anlamına geliyor.

daydream

 

 

 

 

teknik destek