Android, Apple’ın İzinden Gidecek!

faceıd3

Android üreticileri, uzmanların tahminlerine göre yüz tarama sisteminde Apple’ın Face ID özelliğinin izinden gidecekler. Akıllı cep telefonu üreticileri bu senenin çoğunu parmak izi algılayıcısını camın altına nasıl entegre edebileceklerini keşfetmeye çalışarak geçirdiler ve sonuçta başarılı olamadılar. Önümüzdeki sene en çok göreceğimiz teknoloji, Apple’ın Face ID sistemine benzer bir sistem yüz tanıma fonksiyonu olabilir.

teknik destek

 

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun açıklaması şöyle: “3D algılama sadece güvenlik uygulamaları için yüz tarama yapmıyor, Apple’ın Animoji’sindeki gibi eğlenceli ifadeler yapmayı da mümkün kılıyor, hatta daha da önemlisi, AR gelişimine katkıda bulunuyor.”

faceıd

Kuo’nun söylediğine göre, Android üreticileri geride kalmak istemeyecek ve büyük ihtimalle 2018 ve sonrasında Apple’ın iPhone X cihazına kendi gelişmiş yüz tanıma teknolojileriyle karşılık verecekler. Kuo, tüketicilerin 3D yüz tarama özelliğini kayda değer bir gelişme olarak gördüğünü ve bu yüzden bu özelliği telefonlarına uygulayanların satışlarda avantaj sağlayacağını söylüyor. Dahası yüz tarama, artırılmış gerçeklik için de daha fazla imkanın kapısını aralıyor. (Animoji özelliği gibi.)

 

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. İstedikleri kadar karşılık versinler. Stabil ve düzgün çalışmayacağı için değeri olmayacak

Comments are closed.