Android Chrome özelliklerinden bazıları

Android Chrome özelliklerinden bazıları

Android Chrome özelliklerinin çok geniş olduğunu biliyor musunuz. Bizde bu haberde önemli 3-4 tane dikkat çeken özellikleri vurgulamak istedik.

teknik destek

Android için en iyi web tarayıcı olan Google Chrome’ da kullanabileceğiniz ve işinizi son derece kolaylaştıracak olan çeşitli ipuçları sunacağız. Söz konusu ipuçları basit gibi görünseler de işlemleri kolaylaştıran birçok kişiselleştirmeye olanak tanımaktadır Android için Chrome ipuçları konulu makalemize geçelim;

Facebook’tan ve Twitter’dan bildirim alma: Bu iki sosyal medya hesaplarınıza giriş yaparak hesabınızdaki ayarlar kısmından bildirimleri alabilirsiniz.

Android Chrome ozelliklerinden bazilari-2
Android Chrome özellikleri

Kaydırma çubuğu aracılığı ile sekmeler arası geçiş: Chrome’ da iken genel olarak o an açık olan sekmenin sağ üst köşesinden başka sekmelere geçebilirsiniz. Ama bu işlemin daha kolay bir yolu bulunuyor. Adres çubuğu olarak bilinen kısmı sağa-sola hareket ettirmek sureti ile sekmeler arası geçiş yapabilirsiniz.

İnternette çevrimdışı gezinme: Bu işlem için öncelikle internet sayfasının cihaza indirilmesi gerekir. Bu işlem internet paketiniz bittiğinde ya da internet çekim hızının düşük olduğu bir ortamda işinizi kolaylaştıracaktır.

Wi-fi bağlantısının olduğu bir noktada sayfanın indirilmesini istiyorsanız bağlantının olmadığı noktada sayfanın url adresini yazmanız ve “sayfayı daha sonra indir” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Aynı anda birçok siteyi görebilme: Android için Chrome ipuçları arasında işinizi görecek bir diğer ipucu budur. Eğer fazla meşgul biri iseniz ya da sekmeler arası çok fazla geçiş yapmanız gerekiyorsa bu erişim seçeneğini açmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Daha sonra bu seçeneği isterseniz kapatarak eskiye dönebilirsiniz.

müşteri hizmetleri