App Store Şimdiye Kadar Görülmemiş Bir Rekoru Kırdı!

app-store

Apple, 2017 yılının ilk gününde uygulama mağazası App Store’un şimdiye kadar ki en yoğun satış gününü yaşadığını duyurdu.

teknik destek

App Store ile geliştiricilerin 2016 yılında elde ettikleri gelir, 2015 yılına kıyasla %40 artmış ve 20 milyar doların üzerine çıkmış durumda. 2008 yılında piyasaya sunulan App Store‘dan, şimdiye kadar uygulama geliştiricilerin 60 milyar doların üzerinde gelir elde ettikleri belirtiliyor.

Geliştiricilerin 2017’ye oldukça kayda değer bir başlangıç yaptığı da Apple tarafından büyük bir başarı olarak paylaşıldı. Şirket yılın ilk gününde, sadece bir günde, en yüksek satış rakamına, 240 milyon dolar satıl rakamına ulaştı.

teknik destek

Sadece aralık ayında ise 3 milyar doların üzerinde bir App Store harcaması yapıldığını söyleyelim. Elbetteki Apple’ın App Store gelirini arttıran bazı sebepler mevcut. Bunlardan birisi de Nintendo’nun Aralık ayı içerisinde piyasaya sürdüğü iOS için Super Mario Run oyunu. Sadece dört gün içerisinde 40 milyondan fazla kez indirilen oyun, piyasaya damga vurmuştu. Super Mario Run’un hala listenin en üstünde yer aldığını belirtelim.

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!