Şimdi yükleniyor

App Store’un En Popüler Uygulaması!

applein-taylandda-actigi-apple-store-buyuluyor-2

App Store’un En Popüler Uygulaması!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

App Store’un en popüler uygulaması hangisi? gibi bir soruya muhtemelen pek çoğunuz Facebook, Instagram veya Twitter gibi cevaplar verir ancak yanıldığınızı söyleyelim. Çünkü şu anda App Store’un en popüler uygulaması Sarahah.

teknik destek

Suudi Arabistanlı Zain al-Abidin Tawfiq tarafından geliştirilen Sarahah isimli uygulama, temelde anonim mesajlar gönderip almanızı sağlamak üzere tasarlanmış.

Arapça’da dürüst olmak-dürüstlük anlamına gelen Sarahah’ı geliştiren Zain al-Abidin Tawfiq, bir petrol şirketinde tam gün çalışıyor. Uygulamayı ise 2016 yılında geliştirmeye başlamış ve uygulama adı ile doğru orantılı olarak insanların birbirlerine karşı dürüst olmalarını amaçlamış. Çünkü Sarahah, insanların mesajlarını anonimleştiriyor ve bu da insanların daha rahat daha dürüst olmalarını sağlıyor. Böylece dürüstlük derecesinde hatrı sayılır bir artış olmuş oluyor.

Uygulama şu anda İngilizce ve Arapça dillerinin konuşulduğu bölgelerde aşırı popüler. Öyle ki geçen haftadan bu yana Avustralya, İrlanda, ABD ve İngiltere gibi başlıca büyük bölgelerde birinci sıraya yerleşmiş durumda.

Başlangıç olarak sadece bir web sitesi olarak kullanılabilen Sarahah, Arap ülkelerinde popülaritesini hızla artırınca Apple Store’da yerini aldı ve böylece yükselişi daha da hızlanmış oldu. Her geçen gün popülerliğini artıran Sarahah, kısa süre içerisinde devlere kafa tutacak hale gelmiş durumda.

teknik destek