İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, 2018’de iPhone X’e Benzeyen Bir iPad Modeli Tanıtabilir!

Apple, iPhone X cihazı ile yıllardır devam eden ana ekran tuşlu tasarımdan vazgeçmiş ve çentikli tasarıma sahip, ekran boyutuyla dikkat çeken bir tasarıma geçiş yapmıştı. Apple’ın iPhone’da yaptığı bu değişimi, önümüzdeki yıl tanıtılacak iPad modellerinde de yapacağı söyleniyor.

teknik destek

Bloomberg‘in haberine göre; Apple, 2018’de iPhone X’e benzeyen ana ekran tuşunun olmadığı bir iPad modeli tanıtacak. Yeni iPad modelinin iPad Pro 10.5 inç ile aynı boyutta olması ve iPhone X’teki Face ID özelliğini barındırması bekleniyor. Kaynaklar; ayrıca Apple’ın daha geliştirilmiş bir Apple Pencil üzerinde de çalıştığını söylüyor.

iPhone X’e Benzeyen iPad

Beklentiler; 2018 model iPad’de iPhone X’te olduğu OLED ekran teknolojisinin kullanılacağı yönündeydi. Ancak gelen raporlarda Apple’ın iPad için henüz OLED planlarının olmadığı ve firmanın iPad’de yoluna LCD ile devam edeceği yer alıyor. Şu an için Samsung, Apple’ın en büyük OLED tedarikçisi. LG Display, JDI, Foxconn, BOE Display gibi tedarikçiler de OLED ekran üretimi için önemli yatırımlar yaptı, ancak bu tedarikçilerin gelecek yıl için tablet boyutunda OLED ekran üretmeleri biraz zor görünüyor.

2018 model iPad’in tasarımının iPhone X’teki gibi çentikli olacağı söyleniyor. Yeni iPad’in donanım biriminde ise Apple A11X’in ve 4 GB RAM’in yer alması bekleniyor.

teknik destek

Bir yorum

  1. anonim anonim 5 Aralık 2017

    watchOS 4.2 yayınlandı hala haber yapmadınız saat 22.00

Yorumlar kapatıldı.